ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ - ΡΕΞΑΜ Προγνωστικά

*21η αγωνιστική

*3/4 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρεστ Γκριν έχασε 0-1 εντός έδρας από την Όξφορντ με ένα γκολ του Γκούντχραμ στο 49ο λεπτό.

Η Φόρεστ Γκριν ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Όξφορντ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του Λιγκ Τρόφι.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη της ήττα, πάλι χωρίς να σκοράρει, ενώ δεν κερδίζει και εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, ενώ επίσης δεν κερδίζει στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνιδια της στο πρωτάθλημα.
Εκεί που βρέθηκε πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση, στο -3 από τις θέσεις παραμονής, με αγώνα λιγότερο, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων που δεν θεωρείται απόσταση βολής.

Φόρεστ Γκριν Στατιστικά

*12/16 over 2,5 εντός έδρας, 9/11 στο πρωτάθλημα

*9/16 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 8/11 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΡΕΞΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ έχασε 2-3 εντός έδρας από την Μπέρτον, με τα δύο πρώτα γκολ να τα δέχεται στα πρώτα τρία λεπτά, από τους Οσιλάζα (1’), Χελμ (3’). Μείωσε με τον Ντάλμπι μόλις στο 5’ και φάνηκε ικανή να κάνει κάτι περισσότερο, αλλά τελικά δέχθηκε και τρίτο τέρμα από τον Σουίνι στο 64’, μειώνοντας απλά με τον Ντέιβις στο 90’.

Η Ρέξαμ αποκλείστηκε επίσης από το Λιγκ Τρόφι, χάνοντας με 2-3 εντός έδρας από την Μπέρτον.

Γι’ αυτήν ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρία παιχνίδια χωρίς ήττα, στα οποία είχε δύο νίκες. Αλλά δεύτερος σερί αγώνας εκτός έδρας χωρίς νίκη, έχοντας συνολικά πέντε τη φετινή σεζόν.

Επιβεβαιώνει τη δυναμική της, έχοντας άλλωστε και τους πιο πλούσιους ιδιοκτήτες στην κατηγορία, ούσα στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Βέβαια δεν είναι και πολύ μακριά, μόλις στο +1, από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά οδηγεί στα play off γι’ αυτήν.