*Στον πρώτο γύρο: Αμέρικα Μινέιρο-Φλουμινένσε 0-3

*Εννιά σερί N/G τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Φλουμινένσε έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Γκρέμιο, παρόλο που προηγήθηκε με τον Κάνο στο 19’. Ισοφαρίστηκε γρήγορα, με τον Μπιτέλο στο 25’, ενώ δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Φερέιρα στο 45’. Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε, αλλά το γκολ της ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Η Φλουμινένσε έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Γκρέμιο, χάνοντας ξανά έπειτα από τέσσερα παιχνίδια στα οποία είχε τρεις νίκες. Βέβαια όλα είναι διαφορετικά όταν αγωνίζεται στην έδρα της!

Εντός έχει χάσει μόνο από την Μποταφόγκο το 2023, με 17 νίκες σε 24 αγώνες. Αλλά ειδικά στο εθνικό πρωτάθλημα παραμένει αήττητη στο “Μαρακανά” ή όποιο άλλο γήπεδο χρησιμοποιήσει ως έδρα.

Μέσα στην εβδομάδα που μας έρχεται έχει και τον πρώτο προημιτελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες, όπου θα υποδεχθεί στο πρώτο παιχνίδι την Ολίμπια Ασουνσιόν, μία αντίπαλο τουλάχιστον στα μέτρα της. Λογικά οι υποχρεώσεις της στο εθνικό πρωτάθλημα θα πάνε λίγο πίσω. Πόσο μάλλον όταν δεν διεκδικεί κάτι βαθμολογικά αυτή την περίοδο.

Φλουμινένσε Στατιστικά

*Τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/10 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Αμέρικα Μινέιρο έχασε 0-1 εντός έδρας από την Γκοϊάς, με ένα τέρμα του Χάλτερ στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η παρουσία του Αργεντίνου Φαμπιάν Μπούστος στον πάγκο της δεν άρχισε με τις καλύτερες προϋποθέσεις, αφού έχασε με 0-1 στο ντεμπούτο του εντός έδρας από την Γκοϊάς.

Αυτή ήταν η έκτη ήττα της στους εννιά τελευταίους αγώνες εθνικού πρωταθλήματος στους οποίους δεν έχει νίκη. Αυτά ακριβώς είναι και τα νούμερα της στις εκτός έδρας αναμετρήσεις της στον ίδιο θεσμό, όπου δεν έχει καμία νίκη, με έξι ήττες σε εννιά αγώνες.

Βρέθηκε πάλι ουραγός, με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, χωρίς πλέον να είναι σε απόσταση βολής, ούσα στο -8 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής. Αλλά ταυτόχρονα συνεχίζει στα προημιτελικά του Κόπα Σουνταμερικάνα, έχοντας αγώνα την ερχόμενη εβδομάδα!