33η αγωνιστική

*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί στο παρελθόν.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρέντινγκ-Φλίτγουντ 1-2.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λίνκολν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ομοσέρε στο 34’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χάους στο 53’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σόρενσεν στο 57’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Φλίτγουντ. Μπορεί να προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη πιέστηκε ασφυκτικά, υποκύπτοντας εύκολα και δεχόμενη την ανατροπή σε διάστημα τεσσάρων λεπτών.

Την άμεση επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Κομβικής σημασίας αναμέτρηση για κείνη, καθώς αντιμετωπίζει μια ομάδα που μάχεται εξίσου για την παραμονή και θα χρειαστεί να την πλησιάσει ώστε να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για να πετύχει το στόχο της. Ανεβασμένη επιθετικά, έχει βρει ρυθμό και σκοράρει με μεγαλύτερη άνεση, παρ’ όλα αυτά παραμένει αρκετά επιρρεπής στα μετόπισθεν.

Φλίτγουντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσάρλτον, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Αζέζ στο 66’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 76’.

Εξαιρετική εμφάνιση και μία ακόμα νίκη για τη Ρέντινγκ. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε στην επανάληψη να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, αυξάνοντας ακόμα περισσότερο την απόστασή της από την επικίνδυνη ζώνη. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό και σκοράρει με συνέπεια τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Αμυντικά είναι φανερά βελτιωμένη, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, ενώ βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο +3 από την 21η Πορτ Βέιλ, έχοντας όμως και δύο αγωνιστικές παραπάνω.