*Στον πρώτο γύρο: Μπολιβάρ – Φλαμένγκο 2-1

*Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα νοκ άουτ της διοργάνωσης και η 3η συνεχίζει στο Copa Sudamericana.

*4/5 G/G & over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ (Βραζιλία)

Προηγούμενο ματς: Η Φλαμένγκο κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Κορίνθιανς, ανοίγοντας το σκορ με τον Πέντρο στο 20’, πριν πετύχει δεύτερο τέρμα με τον Λοράν στο 63ο λεπτό.

H Φλαμένγκο επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας 2-0 εντός έδρας την Κορίνθιανς, αλλά ίσως το σημαντικότερο αποτέλεσμα γι’ αυτήν να ήταν η χθεσινή ισοπαλία της Παλεστίνο με την Μιγιονάριος. Και αυτό, επειδή με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα κρατάει την τύχη στα χέρια της όσον αφορά στην πρόκριση στη συνέχεια του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Αν κερδίσει απόψε, τότε θα βρεθεί στην δεύτερη θέση του ομίλου και θα χρειάζεται άλλη μία νίκη επί της Μιγιονάριος για να περάσει στους “16”. Αλλά αποτελεί μονόδρομο η σημερινή αναμέτρηση γι’ αυτήν, αφού αν δεν κερδίσει, θα έχει πολλά προβλήματα.

Στο γήπεδό της πάντως είναι αρκετά δυνατή φέτος, έχει χάσει μόνο από την Μποταφόγκο, με 11 νίκες σε 13 αγώνες.

Και στο εθνικό πρωτάθλημα τα πηγαίνει αρκετά καλά, ούσα στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -2 από την κορυφή!

Φλαμένγκο Στατιστικά

*Πέντε σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*12/13 N/G εντός έδρας

ΜΠΟΛΙΒΑΡ (Βολιβία)

Προηγούμενο ματς: Η Μπολιβάρ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ιντεπεντιέντε Πετρολέρο, με αυτογκόλ του Αβιγιάρ στο 23ο λεπτό.

Η Μπολιβάρ ξεκίνησε με νίκη τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Βολιβίας, το Κλαουζούρα, επικρατώντας με 0-1 εκτός έδρας της Ιντεπεντιέντε Πετρολέρο.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη, με προηγούμενη νίκη της σε αυτό το διάστημα, αυτή επί της σημερινής της αντιπάλου. Βέβαια τότε είχε το πλεονέκτημα της έδρας και κυρίως του υψομέτρου!

Όμως στον όμιλο του Λιμπερταδόρες έχει καταφέρει να είναι αήττητη μακριά από την Βολιβία, έχοντας κερδίσει την Παλεστίνο και έχοντας ισοπαλία με την Μιγιονάριος. Ουσιαστικά θέλει ένα βαθμό για να περάσει ή να χάσει δύο παιχνίδια με λίγα γκολ διαφορά!