*20η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο (6/8): Ντεν Μπος – ΦΚ Αϊντχόφεν 1-3

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Μόλις μία ήττα έχει εντός έδρας από την Ντεν Μπος η ΦΚ Αϊντχόφεν στα 12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (7-4-1).

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη απογοήτευση στις τάξεις της, αφού ηττήθηκε στην παράταση από την Μπρέντα με 2-1 εκτός έδρας για τους «32» του κυπέλλου και αποκλείστηκε. Μπήκε με το πόδιο στο γκάζι και προηγήθηκε μόλις στο 1′, ωστόσο δέχτηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+4′) και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί, ήταν φανερό πως είχε μείνει από δυνάμεις και λύγισε στις καθυστερήσεις αυτής, δεχόμενη γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα (120+1′).

Ήθελε την πρόκριση στο κύπελλο, ωστόσο δεν θα τα βάψει και «μαύρα», αφού αυτό που προέχει είναι η άνοδος και η διεκδίκηση αυτής μέσω των πλέι οφ. Ποντάρει πολλά στην έδρα της, ενδεικτικό ότι έχει μόλις μία ήττα μπροστά στο κοινό της από την αρχή της σεζόν (5-3-1). Στο τελευταίο για το πρωτάθλημα, στάθηκε εξαιρετικά άτυχη και «κόλλησε» στο 1-1 με τον Άγιαξ Β εκτός έδρας, σε ματς που είχε τον πλήρη έλεγχο στο δεύτερο μέρος. Σταθερά εκτός με τραυματισμούς ο μέσος Φάμπερ και ο στόπερ Πάινενμπουρχ.

ΦΚ Αϊντχόφεν Στατιστικά

*Τα πέντε τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ

Προηγούμενο ματς: Όσα μπόρεσε έκανε στο εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Άγιαξ Β, γνωρίζοντας τιμητικό αποκλεισμό με 0-2. Όπως αναμενόταν, δεν μπόρεσε να απειλήσει καθόλου επιθετικά και στο ρελαντί ο «Αίαντας» έφτασε σε δύο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο (20′, 52′).

Από τις πιο ντεφορμέ ομάδες της κατηγορίας, ενδεικτικό το γεγονός ότι πριν την διακοπή μετρούσε τρεις σερί ήττες χωρίς να καταφέρει μάλιστα να σκοράρει. Οι κακές εμφανίσεις συνεχίστηκαν και την περασμένη αγωνιστική, όπου παρότι σκόραρε, αμυντικά ήταν εκτός τόπου και χρόνου, γνωρίζοντας βαριά ήττα από την Ουτρέχτη Β με 1-4 εντός έδρας. Δεν δείχνει ικανή να κυνηγήσει τα πλέι οφ, ενώ κλονίζεται σιγά σιγά και η εμπιστοσύνη των οπαδών προς το πρόσωπο του τεχνικού Ντε Χιρ. Τραυματίας ο στόπερ Φαν ντερ Βίντεν.