*22η αγωνιστική.

*Στο πρωτάθλημα: Σάμροκ Ρόβερς – Φιν Χαρπς 3-1.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στη Σεντ Πάτρικς. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 64’, στο 88’ μείωσε η Φιν Χαρπς, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

Έδειξε χαρακτήρα στο εντός έδρας παιχνίδι απαιτήσεων με αντίπαλο τη Σεντ Πάτρικς, έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε. Η εμφάνισή της ήταν κακή στο μεγαλύτερο κομμάτι, έχανε δίκαια 0-2 από μια καλύτερη ομάδα, που είχε τον πλήρη έλεγχο. Ωστόσο, η Φιν Χαρπς δεν έχασε την πίστη της, πίεσε μέχρι το φινάλε, μείωσε στο 88’ και στις καθυστερήσεις βρήκε την ισοφάριση. Ισοπαλία που ήταν σαν νίκη. Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τους γηπεδούχους μετά την εκτός έδρας ήττα 3-0 απ’ τη Σλίγκο Ρόβερς, είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 2-2 κόντρα στην Ντέρι Σίτι και τέσσερις σερί ήττες από Σάμροκ Ρόβερς (3-1), Γιου Σι Ντι (0-1), Ντροχέντα (3-1) και Ντάνταλκ (0-1). Δεν έχει νίκη η Φιν Χαρπς στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές, κέρδισε μόλις μια φορά στις τελευταίες 11, με 12 πόντους είναι ένατη! Επιστρέφει ο Ερί (Μέσος, 15).

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 3/6 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 επί της Σεντ Πάτρικς. Το 0-1 στο 61’, το 0-2 ήρθε στο 71’, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με πέναλτι για τη Σεντ Πάτρικς.

Εξαιρετική εμφάνιση απ’ τη Σάμροκ Ρόβερς στο εκτός έδρας ντέρμπι με τη Σεντ Πάτρικς, έδειξε γιατί φέτος μπορεί να γίνει πρωταθλήτρια. Το ματς δεν είχε ρυθμό και φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο μέρος η Σάμροκ είχε αρκετούς παίκτες σε κέφια, σκόραρε δύο τρομερά γκολ, το δεύτερο ειδικά ήρθε έπειτα από σούπερ ατομική ενέργεια του Γκριν. Η Σεντ Πάτρικς απλώς μείωσε στο φινάλε, δεν άξιζε κάτι απ’ το παιχνίδι. Ήταν η τέταρτη νίκη των τελευταίων έξι αγωνιστικών, έχει ρεκόρ 9-1-2 στις τελευταίες 12 αγωνιστικές και με 48 πόντους είναι πάντα πρώτη στη βαθμολογία, στο +10 πλέον απ’ τη δεύτερη Ντάνταλκ, αλλά έχει δύο ματς περισσότερα. Στο 3-1-2 το ρεκόρ της Σάμροκ Ρόβερς στα τελευταία έξι εκτός έδρας ματς.