Προτελευταία αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με under1.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιρλανδίας

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Μποέμιανς, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα κακό ποιοτικά α’ μέρος, έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα σε κρίσιμο χρονικό σημείο, με τον Μιχάλιεβιτς να αστοχεί από την άσπρη βούλα στο 41′. Νωθρό το ξεκίνημα της στο β’ μέρος, έμεινε πίσω στο σκορ στο 63′, αλλά έβγαλε αντίδραση, ανατρέποντας το εις βάρος της 1-0 μέσα σε λιγότερο από πέντε λεπτά (1-1 στο 76′, 1-2 στο 79′). Δεν κράτησε, ωστόσο, μέχρι τέλους μια σημαντική νίκη, με την Μποέμιανς να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο 90′.

Έχασε έδαφος στη μάχη που δίνει για την αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού, με το παιχνίδι αυτό να είναι το έβδομο συνεχόμενο χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-2-5)για τη Φιν Χαρπς. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την 9η Γιου Σι Ντι και τα μπαράζ παραμονής. Θέλει μόνο νίκη σήμερα για να έχει ελπίδες να μη βρεθεί ουραγός μετά το πέρας της τελευταίας αγωνιστικής, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ντροχέντα. Εντός έδρας μετράει τρία σερί παιχνίδια χωρίς νίκη (0-1-2), τα οποία ολοκληρώθηκαν όλα με 2-3 γκολ.

Εκτός οι Γουέμπστερ και Ντίβερς. Αμφίβολοι οι Κόνολι και Τούρις.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*3 συνεχόμενα over2.5 γκολ.

ΓΙΟΥ ΣΙ ΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Σπουδαία εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Σέλμπουρν, σε εξ αναβολής αναμέτρηση την περασμένη Δευτέρα. Ανύπαρκτη στο 1ο ημίχρονο, έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ σε κρίσιμο χρονικό σημείο (1-0 στο 40′). Έδειξε χαρακτήρα στο β’ μέρος και έφτασε στην ισοφάριση στο 64ο λεπτό, με γκολ του Ντίγκναμ. Άντεξε μέχρι τέλους στην πίεση των γηπεδούχων, κρατώντας το 1-1 και παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό.

Τέταρτος βαθμός στα τελευταία δύο παιχνίδια για τη Γιου Σι Ντι, που την έβαλε σε θέση οδηγού για την 9η θέση, απέναντι στη Φιν Χαρπς. Βρίσκεται στο +3 από τη σημερινή της αντίπαλο και αν δε χάσει σήμερα, εξασφαλίζει σε μεγάλο βαθμό την παρουσία της στα μπαράζ παραμονής. Την τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζει εντός έδρας την αδιάφορη βαθμολογικά Σάμροκ Ρόβερς. Μακριά από το γήπεδο της μετράει πέντε σερί παιχνίδια χωρίς νίκη (0-1-4), με τα τελευταία τρία να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ.