*Στην κανονική διάρκεια: Φαρούλ – Κραϊόβα 2-0 και Κραϊόβα – Φαρούλ 1-2

*Στο κύπελλο (6/12): Κραϊόβα – Φαρούλ 4-0

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΦΑΡΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Hττήθηκε με το βαρύ 1-4 από την Σέπσι εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Καταστροφικό πρώτο μέρος, αφού δέχτηκε τρία γκολ από τον Σαφράνκο (2′, 23′, 33′), τα οποία ουσιαστικά έκριναν την αναμέτρηση. Στο ρελαντί, είδε την αντίπαλο να σκοράρει για τέταρτη φορά (69′), ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις (90+4′).

Στο πιο κρίσιμο σημείο της σεζόν κράτησε την πιο κακή εμφάνιση στα πλέι οφ, αφού έγινε έρμαιο στις διαθέσεις της αδιάφορης Σέπσι και γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 1-4. Το αποτέλεσμα αυτό, σε συνδυασμό με την νίκη της Κλουζ αυτή την αγωνιστική, εκμηδένισε τις όποιες πιθανότητες υπήρχαν για την δεύτερη θέση και πλέον στρέφει την προσοχή της στην τρίτη. Χρειάζεται κατά βάση την νίκη σήμερα για να πιάσει την Κραϊόβα (-3).

«Φέτος κόντρα στην Κραϊόβα παίξαμε πολύ καλά, αλλά αυτό το παιχνίδι θα είναι εντελώς διαφορετικό από τα προηγούμενα», προειδοποίησε ο τεχνικός Χάτζι. Τραυματίες παραμένουν οι Μπαλούτα και Κογιοτσάρου.

Φαρούλ Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΓΙΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΡΑΪΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 2-0 την FCSB εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ από νωρίς (3′), διπλασίασε τα τέρματά της στα μισά της επανάληψης (71′), ενώ η αντίπαλος έχασε πέναλτι λίγα λεπτά μετά (77′).

Εκμεταλλεύτηκε το κλίμα στην FCSB και το γεγονός πως η τελευταία ήταν βαθμολογικά αδιάφορη και κέρδισε δίκαια με 2-0, διατηρώντας ακέραιες τις ελπίδες της για την δεύτερη θέση. Η νίκη της Κλουζ την αναγκάζει να κάνει μίνι υπέρβαση και σήμερα, απέναντι σε μια ομάδα που την έχει κερδίσει και τις τρεις προηγούμενες φορές στο πρωτάθλημα, την φετινή σεζόν.

«Ελπίζουμε να κάνουμε ένα πολύ καλό ματς στην έδρα της Φαρούλ και να καταφέρουμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Έχουμε ως στόχο τη δεύτερη θέση», ξεκάθαρος ο τεχνικός Γκάλτσα. Στα πιτς παραμένουν οι Μπαϊαράμ και Σκρέτσιου.