Δημοσίευση: Κατηγορία: Eurobasket U18 2019

9η αγωνιστική

*Η Ναγκόγια επικράτησε και στα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος που υποδέχθηκε την Τσερέζο Οσάκα.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Ομίγια, για το Λιγκ Καπ. Προηγήθηκε με τον Πάτρικ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τον ίδιο να κάνει και το 0-2 με πέναλτι στο 54′.

Από ένα αήττητο σερί πέντε αγώνων προέρχεται η Ναγκόγια στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα φιλοξενήθηκε από τη Τζούμπιλο Ιβάτα, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, μετά και το τελικό 0-1. Πήρε προβάδισμα με το “καλημέρα” και έκανε σωστή διαχείριση στην πορεία, ούσα πιο παθητική μετά την ανάπαυλα, αγωνιζόμενη και με παίκτη λιγότερο από το φινάλε του ημιχρόνου.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες, μετά και τη “λευκή” ισοπαλία με τη Φουκουόκα, οπότε και προσπαθεί να καλύψει τη διαφορά από τις πρώτες θέσεις, μετά και το αρνητικό ξεκίνημα της. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 0-2 της Ομίγια, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ.

Ναγκόγια Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Γκρούλια Μοριόκα, για το Λιγκ Καπ. Βρήκε δίχτυα με τον Βίτορ Μπουένο στο 67ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα η Τσερέζο Οσάκα, έχοντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κογκίκου υποδέχθηκε την Καβασάκι, της οποίας επικράτησε με 1-0. Σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους ήταν αρκετά ισορροπημένο, με την ίδια να μην εκμεταλλεύεται το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Δέχθηκε περισσότερη πίεση μετά την ανάπαυλα, όμως κόντρα στη ροή ήταν αυτή που βρήκε δίχτυα.

Δεύτερο διαδοχικό τρίποντο, μετά και το εκτός 0-1 επί της Νιγκάτα, οπότε και διατηρείται μόνη πρώτη στην κατάταξη. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 0-1 της Γκρούλια Μοριόκα, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ.