*11η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Αήττητος ο Απόλλων Λεμεσού στα οκτώ τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας, έχοντας επικρατήσει στα 5/8.

*Goal/Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Εθνικός Άχνας – Απόλλων Λεμεσού 2-2, Απόλλων Λεμεσού – Εθνικός Άχνας 0-0

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Απόλλων Λεμεσού – Εθνικός Άχνας 2-2

Βρείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα της ημέρας!

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τον Οθέλλο Αθηαίνου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (32′, 34′), για να μειώσει απλά με τον Περατικό στο 58ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τον Εθνικό Άχνας, μετά και τις δυο νίκες που πήρε κόντρα σε Καρμιώτισσα (1-4 εκτός) και ΑΕ Ζακακίου (6-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, στο πρώτο μετά τη φυγή του Σατσιά, φιλοξενήθηκε από τον Οθέλλο Αθηαίνου, κόντρα στον οποίο ηττήθηκε με 2-1.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο. Πήρε μέτρα με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, μείωσε γρήγορα και παρότι προσπάθησε στην πορεία, δεν κατάφερε να πάρει κάτι καλύτερο.

Βρίσκεται έτσι μόνος τρίτος σε αυτά τα πλέι άουτ, όπου και παίζει χωρίς άγχος, καθώς δεν διεκδικεί κάτι από τη στιγμή που έχει εξασφαλίσει εδώ και καιρό την παραμονή. Επικράτησε στα 5/7 τελευταία εντός του, έχοντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα. Αναμένονται και πάλι αλλαγές στο αρχικό σχήμα.

Εθνικός Άχνας Στατιστικά

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 9/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-1 επί της ΑΕ Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων με τους Μάρκες (2′, 45’+2), Μπακένγκα (38′) και Άδωνη (68′), για να δεχθεί απλά τη μείωση στο 84ο λεπτό.

Από την πέμπτη διαδοχική του νίκη προέρχεται στα πλέι άουτ ο Απόλλων Λεμεσού. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πάμπλο Ματσίν υποδέχθηκε την ΑΕ Λεμεσού, την οποία και συνέτριψε με το εντυπωσιακό 4-1 στο μεταξύ τους ντέρμπι.

“Άστραψε και βρόντηξε” με την εμφάνιση που είχε στον αγωνιστικό χώρο ο Απόλλων, καθώς ήταν με διαφορά ανώτερος και είχε πάρει σαφές προβάδισμα τριών τερμάτων μέχρι την ανάπαυλα. Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου ήρθε και το “κερασάκι στην τούρτα”, στην πορεία κατέβασε ταχύτητα, δίνοντας το δικαίωμα στην αντίπαλο να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα.

Αντέδρασε έτσι με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μετά και τον αποκλεισμό στο κύπελλο. Είναι μόνος πρώτος λοιπόν στα πλέι άουτ και χωρίς κάποιο κίνητρο πλέον στη σεζόν. Αήττητος στις τέσσερις τελευταίες εξόδους, έχοντας 3/4 διπλά, κρατώντας και ανέπαφη εστία.