*9η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Αήττητος ο Εθνικός Άχνας στα επτά τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την ΑΕ Ζακακίου, επικρατώντας στα 5/7.

*Over 2.5 τα 8/11 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: ΑΕ Ζακακίου – Εθνικός Άχνας 1-1, Εθνικός Άχνας – ΑΕ Ζακακίου 4-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: ΑΕ Ζακακίου – Εθνικός Άχνας 0-1

Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-4 επί της Καρμιώτισσας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 20ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Μεσκίδα (59′), Ηλία (75′), Μπάικερ (85′) και Ιωαννίδη (90’+5).

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Εθνικό Άχνας, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά φιλοξενήθηκε από την Καρμιώτισσα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με το εντυπωσιακό 1-4. Τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, στα μέσα του οποίου βρέθηκε και πίσω στο σκορ. Μετά την ανάπαυλα όμως “πάτησε γκάζι” και έχοντας τον πλήρη έλεγχο, έκανε την ανατροπή.

Διατηρείται σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη, όντας στο +18 από αυτή και πλέον μπορεί να αγωνίζεται χωρίς άγχος. Μια ήττα στα έξι τελευταία εντός του (4-1-1). Ο κόουτς Σατσιάς, που αναδείχθηκε καλύτερος τεχνικός του μήνα για δεύτερη σερί φορά, ανακοίνωσε ότι θα αποχωρήσει από την ομάδα με το τέλος της σεζόν.

Εθνικός Άχνας Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 10/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-5 από την ΑΕ Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-4 (20′, 29′, πεν. 36′, 67′), για να μειώσει προσωρινά με τον Χρίστου στο 87ο λεπτό, πριν δεχθεί και πέμπτο τέρμα στις καθυστερήσεις. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 84′, όταν και αποβλήθηκε ο Σαρφό.

Από το κακό στο χειρότερο πάει η ΑΕ Ζακακίου, φτάνοντας τα 29 παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς νίκη (0-10-19). Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Βλάντιτσα Πέτροβιτς υποδέχθηκε την ΑΕ Λεμεσού, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 1-5. Δεν χωράνε πολλά σχόλια για την αναμέτρηση αυτή, με την ίδια να μην είναι ικανή να σταθεί εμπόδιο στην ανωτερότητα της αντιπάλου της, μειώνοντας προσωρινά σε 1-4.

Πέμπτη σερί ήττα, οπότε και παραμένει ουραγός, ούσα στο -15 από την παραμονή, που δεν δείχνει ικανή να καλύψει, έχοντας συμβιβαστεί με την ιδέα του υποβιβασμού. Αγνοεί το διπλό από τις 16 Σεπτεμβρίου και το 1-3 επί της Δόξας, έχοντας έκτοτε έξι ισοπαλίες και εννέα ήττες.