*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Σημειώθηκε ισοπαλία στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΕΜΠΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-2) της Σασουόλο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Λουπέρτο (11′) και Νιάνγκ (64′ πεν.), απάντησαν ισάριθμες Πιναμόντι (54′ πεν.) και Φεράρι (77′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπαστόνι (90+4′).

Εκμεταλλευόμενη τις πολλές αμυντικές αδυναμίες της Σασουόλο η Έμπολι πέτυχε δύο γκολ με κεφαλιές αλώνοντας το “MAPEI”, φτάνοντας παράλληλα τους 25 βαθμούς που τη διατηρούν στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη. Παραμένει αήττητη σε έξι αγωνιστικές (3-3-0), από την στιγμή δηλαδή που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της ο Ντάβιντε Νίκολα.

Πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις εννέα τελευταίες στο “Carlo Castellani” επί της Μόντσα (3-0) στις 21 Ιανουαρίου (τέσσερις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες): Στις πέντε δεν κατάφερε να σκοράρει και κράτησε το μηδέν μόλις σε τρεις. Την ποινή τιμωρίας του εξέτισε ο Τζιασί που αναμένεται να πάρει θέση στο βασικό σχήμα των “ατζούρι”.

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, ο Νιάνγκ έχει πάρει δικαιωματικά τον ρόλο του βασικού στράικερ. Θα έχει ως παρτενέρ τον Καμπιάγκι, την ώρα που ο Μαρίν θα παίξει στη θέση “10”. Εξαιρετικά αμφίβολη η συμμετοχή του Καπούτο.

ΕΜΠΟΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΛΙΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Νάπολι. Ο Οσίμεν άνοιξε το σκορ στο 65′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Λουβούμπο στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Προσπάθησε να εκμεταλλευτεί την απογοητευτική εικόνα που παρουσιάζει η Νάπολι, ωστόσο βρέθηκε να κυνηγά το σκορ σε μία από τις λιγοστές ευκαιρίες που είχε δημιουργήσει μέχρι στιγμής αυτή.

Η Κάλιαρι στάθηκε τυχερή στα τελευταία λεπτά με τους φιλοξενούμενους να χάνουν δύο μεγάλες φάσεις, προτού ο Λουβούμπο τρυπώσει στην καρδιά της αμυντικής γραμμής τους γράφοντας το τελικό αποτέλεσμα στην εκπνοή των καθυστερήσεων. Δεύτερη σερί ισοπαλία για τους Σαρδηνούς, στις τέσσερις προηγούμενες αγωνιστικές γνώρισαν ισάριθμες ήττες δεχόμενοι συνολικά 12 γκολ.

Στις έντεκα τελευταίες επικράτησαν μόνο της Μπολόνια (2-1 εντός) στις 14 Ιανουαρίου (τέσσερις ισοπαλίες, έξι ήττες). Τραυματίες είναι οι Παβολέτι και Πετάνια, στην κορυφή της επίθεσης θα βρεθούν οι Λουβούμπο και Λαπαντούλα. Ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους οι Σομουρόντοφ και Οριστάνιο.