*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-4-3).

ΕΜΕΝ

Προηγούμενο ματς: Eπικράτησε με 4-2 του Άγιαξ Β εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Βρέθηκε να χάνει με 0-1 στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη ήταν καταιγιστική και σημείωσε τέσσερα τέρματα (55′, 59′, 70′, 79′). Ενδιάμεσα, οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει να ισοφαρίσουν προσωρινά (62′).

Δύο διαφορετικά πρόσωπα έδειξε η Έμεν την Παρασκευή απέναντι στον Άγιαξ Β. Στο πρώτο μέρος έδειξε μπλοκαρισμένη και έμεινε πίσω στο σκορ από ένα αυτογκόλ, ωστόσο στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε και κατάφερε με εξαιρετική εμφάνιση να φτάσει σε μια πολύτιμη νίκη. Βρίσκεται σε τριπλή ισοβαθμία στην ένατη θέση, η οποία πιθανότερα θα οδηγήσει στα πλέι οφ εξαιτίας της παρουσίας της Άλκμααρ Β στην οκτάδα.

Μοναδικό αγωνιστικό πρόβλημα για την Έμεν, ο τραυματίας φορ Λαντού, αφού εξέτισε και επιστρέφει μεσοεπιθετικός Σχόλτε. Έκαναν την επιστροφή τους ο μπακ Μπουρνέτ και ο εξτρέμ Μπεσουιγέν.

Έμεν Στατιστικά

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G και Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΚΡΟΝΙΝΓΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Τεράστια νίκη με 0-2 απέναντι στην Ντεν Χάαγκ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ στο 18′, ενώ στο 65′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Νίκη με άρωμα ανόδου πήρε η Γκρόνινγκεν την Παρασκευή, στο εκτός έδρας ντέρμπι με αντίπαλο την Ντεν Χάαγκ. Δεν συνάντησε μεγάλες δυσκολίες, έκανε επίδειξη δύναμης και επιβεβαίωσε πως βρίσκεται σε δαιμονιώδη κατάσταση. Έμεινε αήττητη για όγδοο διαδοχικό ματς (7-1-0) ενώ παραμένει στην τρίτη θέση και στο -1 από την απευθείας άνοδο.

Δεν σταματάει γενικώς πουθενά η Γκρόνινγκεν το τελευταίο διάστημα, στέλνοντας παράλληλα μήνυμα στους ανταγωνιστές της πως θα τα δώσει όλα για να επιστρέψει στα μεγάλα σαλόνια του ολλανδικού ποδοσφαίρου. Παραμένει τραυματίας ο μέσος Ντε Γιόνγκε, ξανά στα πιτς ο μπακ Πρινς. Αμφίβολος δίνεται ο βασικός κίπερ Γιούριους, λόγω ασθένειας που τον ταλαιπώρησε τις προηγούμενες μέρες.