*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Τσάρλτον-Έξετερ 4-1.

ΕΞΕΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Κόουλ στο 41’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με άκρως θετικό αποτέλεσμα για την Έξετερ. Είχε ευκαιρίες και παρ’ όλο που απείλησε με ελάχιστες την αντίπαλη εστία, κατάφερε να βρει δίχτυα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη όντας με παίκτη λιγότερο δέχθηκε έντονη πίεση, αλλά κράτησε μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους, διατηρώντας το υπέρ της προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Από δύο πολύ σημαντικά νικηφόρα αποτελέσματα προέρχεται και θέλει σήμερα να αποσπάσει ακόμα ένα, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Δείχνει να βρίσκει ρυθμό, σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια, ενώ κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της. Στο +11 από την επικίνδυνη ζώνη, έχοντας όμως και μία αγωνιστική παραπάνω.

Έξετερ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Φλίτγουντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μέι στο 45+1’ με πέναλτι, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκράιντον στο 84’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Τσάρλτον. Είχε ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, υποκύπτοντας εν τέλη στα τελευταία λεπτά του ματς.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, περνώντας από την έδρα της Έξετερ. Έχει αφήσει θετικά στοιχεία στις τελευταίες αναμετρήσεις της και κατάφερε να αυξήσει την απόστασή της από την 21η Πόρτ Βέιλ στο +9. Σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της, όμως παραμένει επιρρεπής στα μετόπισθεν, αν και αυτό δεν της στέρησε ιδιαίτερους βαθμούς το τελευταίο διάστημα.