6η αγωνιστική

*Η Ομόνοια επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Δόξα Κατωκοπιάς.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από την Πάφο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 3-0 στο ημίχρονο (18′, 22′, 23′), με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται με πέναλτι στο 52ο λεπτό.

Την πέμπτη ήττα της στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια της σεζόν υπέστη η Δόξα Κατωκοπιάς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάκη Σεργίδη φιλοξενήθηκε από την Πάφο, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 4-0. Τραγική η εικόνα που παρουσίασε στο αγωνιστικό χώρο. Δέχθηκε τρία τέρματα μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου, στο οποίο οι γηπεδούχοι είχαν και τρία δοκάρια, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται με πέναλτι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

“Το σκορ τα λέει όλα. Ό,τι και να φταίει πρέπει να διορθωθεί, να δουλέψουμε για να διορθώσουμε την κατάσταση. Οι αριθμοί μιλούν. Το 4-0 δεν είναι αντιπροσωπευτικό του αγώνα, για να είμαστε δίκαιοι”, δήλωσε ο κόουτς Σεργίδης. Τρίτο ματς για φέτος που δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ διατηρείται στην τελευταία θέση, ούσα και η μοναδική ομάδα χωρίς κάποιο βαθμό μέχρι τώρα.

Δόξα Κατωκοπιάς Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΜΟΝΟΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τον Άρη Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 32ο λεπτό με τον Σεμέδο και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (38′, 72′), εν τέλει ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και πάλι με τον Σεμέδο.

Αήττητη η Ομόνοια στα πέντε πρώτα παιχνίδια της σεζόν, έχοντας δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή υποδέχθηκε τον Άρη Λεμεσού, με τον οποίο έμεινε στο 2-2. Εκμεταλλεύτηκε την κακή αμυντική λειτουργία του αντιπάλου και ευτύχησε να πάρει προβάδισμα. Κάτι που δεν κράτησε για πολύ, καθώς δέχθηκε γρήγορα την ισοφάρισε, ενώ δεν άντεξε στην πίεση που δέχθηκε την πορεία και είδε την εστία της να παραβιάζεται και πάλι. Παρόλα αυτά, κατάφερε να δώσει το βαθμό στο φινάλε, με πρωταγωνιστή τον Σεμέδο.

“Είναι μεγάλος μαραθώνιος, σημασία έχει ποιος θα τερματίσει στην πρώτη θέση. Η ομάδα ανταποκρίθηκε πλήρως στα δύσκολα παιχνίδια. Φαίνεται η δουλειά που γίνεται απ’ όλους”, δήλωσε ο κόουτς Αυγουστή. Δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και το εκτός 0-0 με την ΑΕ Λεμεσού, φτάνοντας έτσι τους εννέα βαθμούς μέχρι τώρα. Εξέτισαν οι Μαρκίνιος Σιπριάνο, Μπασίρου και Σίμιτς.