*10η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*No Goal τα τέσσερα τελευταία ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Νέα Σαλαμίνα – Δόξα Κατωκοπιάς 2-0, Δόξα Κατωκοπιάς – Νέα Σαλαμίνα 0-3

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Νέα Σαλαμίνα – Δόξα Κατωκοπιάς 0-1

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Καρμιώτισσα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 10ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Τρούγιτς στο 49′, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 88′.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Δόξα Κατωκοπιάς, μετά και το εντός 0-2 από τον Απόλλων Λεμεσού. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, φιλοξενήθηκε από την Καρμιώτισσα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Δεν ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική και δεν άξιζε κάτι καλύτερο. Δέχθηκε αρκετή πίεση και αν δεν ήταν ο πορτιέρο Αντωνίου το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο, ενώ είδε την αντίπαλο να έχει και δοκάρι δυο φορές.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Γιώργου Πετράκη στον πάγκο της ομάδος, καθώς αποτελεί παρελθόν, με τον Κύπρο Μούζουρο να αναλαμβάνει χρέη υπηρεσιακού για την ώρα. Πάντως, δημοσιεύματα αναφέρουν ότι στο προσκήνιο είναι ο Μάκης Σεργίδης.

Λιγοστεύουν οι πιθανότητες που έχει για πιθανή παραμονή, καθώς για την ώρα είναι στο -10 από τη ζώνη σωτηρίας, πέντε στροφές πριν το φινάλε της σεζόν. Ηττήθηκε στα 7/8 πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε και μια νίκη 2-1 επί της ΑΕ Ζακακίου (11/03).

Δόξα Κατωκοπιάς Στατιστικά

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα 8/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τον Απόλλων Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 34ο λεπτό, με το αυτογκόλ του Λέουκο στο 85′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Νέα Σαλαμίνα, μετά και τις δυο νίκες που πήρε κόντρα σε ΑΕ Ζακακίου (0-3 εκτός) και Οθέλλο Αθηαίνου (2-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χριστόδουλου Χριστοδούλου υποδέχθηκε τον Απόλλων Λεμεσού, από τον οποίο ηττήθηκε με 0-2. Αποτέλεσμα δίκαιο, με τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο. Η ίδια είχε δυο καλές στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο (65′, 82′), αλλά δεν τις αξιοποίησε σωστά.

Από τη στιγμή που έχει εξασφαλίσει ήδη την παραμονή στην κατηγορία, αγωνίζεται χωρίς άγχος, ούσα για την ώρα στην τέταρτη θέση των πλέι άουτ. Πανηγύρισε το διπλό και στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της. Ανανέωσε τη συνεργασία της με τον πορτιέρο Μελίσσα, για ακόμη ένα χρόνο.