*Νότιος όμιλος.

*Στην κανονική διάρκεια: Παναχαϊκή – Διαγόρας 1-1 και Διαγόρας – Παναχαϊκή 1-2

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Mόλις μία νίκη έχει ο Διαγόρας στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-2-3).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Χάρη σε γκολ του Μανιά στο 16′, πήρε μεγάλη νίκη με 0-1 απέναντι στον Παναθηναϊκό Β εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Πήρε πολύ μεγάλο αποτέλεσμα στην έδρα του Παναθηναϊκού Β και ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τα πλέι άουτ. Είχε την τύχη να προηγηθεί νωρίς στο σκορ και στην συνέχεια αρκέστηκε σε διαχείριση, ενώ σε πολλές περιπτώσεις θα μπορούσε να είχε δεχτεί γκολ ισοφάρισης, αλλά ο αντίπαλος ήταν αρκετά άστοχος. Έτσι, οδηγήθηκε στην κορυφή της ειδικής αυτής βαθμολογίας από το ξεκίνημα και βρέθηκε στο +3 από τον υποβιβασμό.

Πολύ σημαντικό το σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο την ουραγό Παναχαϊκή στην έδρα του, θέλει μόνο την νίκη για να πάρει προβάδισμα παραμονής. Παραμένει τραυματίας ο Φέκκας, στο μοναδικό του αγωνιστικό θέμα για σήμερα.

Διαγόρας Στατιστικά

*7/9 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με goal/goal

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ

Προηγούμενο ματς: Δέχτηκε βαριά ήττα με 5-0 από τον Ολυμπιακό Β εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ. Δύο γκολ στο πρώτο μέρος (29′, 35′) και άλλα τρία στην επανάληψη (48′, 56′, 65′) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Πραγματοποίησε την χειρότερη εμφάνισή της στην σεζόν στο Ρέντη και ηττήθηκε με το βαρύ 5-0 από τον Ολυμπιακό Β, ο οποίος έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο και στα δύο ημίχρονα. Το τελικό αποτέλεσμα αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα και οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν κανένα περιθώριο αντίδρασης. Παίζει ένα από τα τελευταία της χαρτιά σήμερα, αφού οι δύο ήττες σε ισάριθμα ματς στα πλέι άουτ, έχουν βαρύνει πολύ το κλίμα και την έχουν αφήσει στην τελευταία θέση με έντεκα βαθμούς.

Τραυματίες παραμένουν οι Γρηγορόπουλος και Παραστατίδης, ενώ έμειναν εκτός αποστολής με θέμα της τελευταίας στιγμής οι Μούλντερ και Πατρινός. Επιστρέφουν μετά από καιρό οι Ιατρούδης και Πέρεζ.