Δείτε τις βαθμολογίες όλων των πρωταθλημάτων.

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ

Οι δύο τελευταίες ομάδες του πίνακα κοντράρονται σήμερα μεταξύ τους στο “Βόλτα Ρεντόντα”. Αμφότερες έχουν συλλέξει από πέντε βαθμούς μέχρι στιγμής, με τη γηπεδούχο Μποταφόγκο να προέρχεται από την… κατάκτηση του πρώτου βαθμού της στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές, καθώς το ισόπαλο 1-1 απέναντι στη Βιτόρια Μπαΐα πήρε τη σκυτάλη από τρεις διαδοχικές άσφαιρες ήττες. Ο Σασά άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις. Δεν προλαβαίνουν το σημερινό ματς ο αμυντικός Έμερσον και ο μέσος Ντουντού Σεαρένσε.

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στην εντός έδρας συνάντηση με τη Βιτόρια Μπαΐα.

Στατιστικό: Έχει σκοράρει μόλις ένα γκολ στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές.

Το Μποταφόγκο – Αμέρικα Μινέιρο παίζει στον Stoiximan

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ

Η Αμέρικα Μινέιρο, από την πλευρά της, δεν τα κατάφερε στην πολύ δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ιντερνασιονάλ, με το ατυχές 3-1 να παίρνει τη σκυτάλη από το νικηφόρο 1-0 επί της Φιγκεϊρένσε (το μοναδικό της τρίποντο στις επτά πρώτες αγωνιστικές). Δύο ήττες και μία ισοπαλία συνθέτουν το φετινό εκτός έδρας σερί της σε επίπεδο πρωταθλήματος, όμως έχει καταφέρει να σκοράρει και στα τρία αυτά ματς. Απών λόγω καρτών ο μέσος Λεάντρο Γκερέιρο.

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την εκτός έδρας ήττα από την Ιντερνασιονάλ με 3-1.

Στατιστικό: G/G τα 5/6 τελευταία ματς πρωταθλήματος.