ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ - ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ Προγνωστικά

19η αγωνιστική

*Η Χερμανστάντ μετράει 4 νίκες στις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, ανεξαρτήτως έδρας.

ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Αράντ, για την περασμένη αγωνιστική, στις 13/11. Προηγήθηκε με το καλημέρα του παιχνιδιού (0-1 στο 2′), αλλά δεν άντεξε για πολύ, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 δέκα λεπτά αργότερα. Ισορροπημένος όλος ο υπόλοιπος αγώνας, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες, αλλά να παρουσιάζονται φλύαρες απέναντι στην αντίπαλη εστία. Έτσι, το 1-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Έδωσε φιλική αναμέτρηση με την Πετρολούλ πριν μία βδομάδα, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2. Μετράει δύο συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (1-1-0). Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, στο -8 από την πρώτη εξάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 6η Πετρολούλ. Έχει ηττηθεί στα 3 από τα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, αποτυγχάνοντας μάλιστα να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και στα τρία.

Τραυματίας παραμένει ο Ντρόπα.

ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/g στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*4 συνεχόμενα under2.5 γκολ στα επίσημα παιχνίδια της.

ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-3 από την Κλουζ, σε εξ αναβολής αναμέτρηση που διεξήχθη την προηγούμενη βδομάδα. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (0-1 στο 10′)και πριν προλάβει να αντιδράσει δέχτηκε το 0-2 (26′), μετά από γκάφα του τερματοφύλακα της σε μακρινή στημένη φάση για τους φιλοξενούμενους. Η Χερμανστάντ πίεσε και κατάφερε να μειώσει σε 1-2 πριν την ολοκλήρωση του 1ου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο β’ μέρος και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 56ο λεπτό. Δεν άντεξαν όμως, με το τελικό 2-3 να διαμορφώνεται στο 73′, σε ένα 2ο ημίχρονο που είχε όλες και όλες 3 (!)τελικές συνολικά.

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Χερμανστάντ στο πρωτάθλημα (0-1-2). Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την πρώτη εξάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 6η Πετρολούλ. Δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία 4 εκτός έδρας παιχνίδια της (2-2-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο, κρατώντας ανέπαφη την εστία της στα δύο από αυτά.

Χωρίς απουσίες ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση η Χερμανστάντ. Ο σύλλογος ταλανίζεται από οικονομικά προβλήματα, με τους παίκτες να μην πληρώνονται στην ώρα τους.