*Στον πρώτο γύρο: Χόφενχαϊμ – Βόλφσμπουργκ 3-1

*Over 2,5 στα οχτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα έντεκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Κολωνία. Ο Αλιντού έκανε το 1-0 στο 38′, απάντησαν οι γηπεδούχοι δύο λεπτά αργότερα με Παρέντες.

Τρίτη σερί ισοπαλία για τη Βόλφσμπουργκ, αυτή τη φορά απέναντι στην Κολωνία στη “Volkswagen Arena”. Πλήρωσε την αμυντική αδράνειά της στο 38′, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει άμεσα με Παρέντες. Πίεσε για την ανατροπή των δεδομένων και δοκίμασε σε τουλάχιστον τρεις φορές τον αντίπαλο τερματοφύλακα, με αποκορύφωμα την εξ επαφής προβολή του Παρέντες στο 89′!

Οι “λύκοι” αγνοούν τη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές, πανηγύρισαν μόλις μία στις επτά τελευταίες επί της Ντάρμσταντ (1-0 εκτός) στις 16 Δεκεμβρίου (τρεις ισοπαλίες, τρεις ήττες). Δυσκολεύονται μπροστά στο κοινό τους έχοντας απολογισμό 1-2-3 στις έξι τελευταίες αγωνιστικές: Επικράτησαν μόνο της Λειψίας (2-1) στις 25 Νοεμβρίου.

“Η Χόφενχαϊμ βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση με εμάς, θέλει να αντιστρέψει τα δεδομένα. Αν προηγηθούμε, θα πρέπει να δώσουμε μάχη για το δεύτερο γκολ”, είπε ο προπονητής Κόβατς. Έναντι 2 εκ. ευρώ ήρθε ο Μπέρενς (ΕΠ) από την Ουνιόν Βερολίνου, δανεικός στη Ναντ δόθηκε ο Κότσα (ΑΜ).

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Χάιντενχαϊμ. Ο Ντινκτσί άνοιξε το σκορ στο 29′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Κράμαριτς στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Η περίοδος ντεφορμαρίσματος συνεχίστηκε για τη Χόφενχαϊμ που πέταξε άλλους δύο βαθμούς στην έδρα της με τη Χάιντενχαϊμ. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μετά από εκπληκτικό γκολ των φιλοξενούμενων και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Παράσταση για έναν ρόλο το δεύτερο, πίεσε σημαντικά κι έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να φτάσει στην ανατροπή.

Αγνοεί το “τρίποντο” σε πέντε αγωνιστικές (0-2-3), στις δέκα τελευταίες επικράτησε μόνο της Μπόχουμ (3-1 εντός) στις 8 Δεκεμβρίου (τέσσερις ισοπαλίες, πέντε ήττες). Εκτός έδρας υπέστη τέσσερις σερί ήττες στην Μπουντεσλίγκα με διαφορά γκολ 4-11. “Η Βόλφσμπουργκ διαθέτει κάποιους ποιοτικούς ποδοσφαιριστές.

Τελευταία αντιμετωπίζει επιθετικό πρόβλημα, αλλά δεν πρέπει να την υποτιμήσουμε”, είπε ο προπονητής Ματαράτσο. Εξέτισε κι επιστρέφει στο βασικό σχήμα της Χόφενχαϊμ ο Καμπάκ, τη θέση του πήρε ο Γκρίλιτς. Πιθανότατος αντικαταστάτης αυτού θα είναι ο Μπέκερ.