* Νοκ άουτ παιχνίδι, με παράταση & πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας.

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Η Βίσλα μετρά 10 σερί εντός έδρας νίκες επί της Βίτζεβ και είναι αήττητη στα 14 τελευταία (13-1-0)!

ΒΙΣΛΑ ΚΡΑΚΟΒΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Τίχι. Ο Ερτλθάλερ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 21ο λεπτό

Κομβική ήττα από ανταγωνιστή για την επιστροφή στα “σαλόνια” της Πολωνίας υπέστη την Παρασκευή η ιστορική Βίσλα κι έμεινε στο -6 από τις θέσεις απευθείας ανόδου.

Τη μόλις 2η ήττα στην Κρακοβία από το ξεκίνημα της σεζόν, εκεί όπου για τη Β’ κατηγορία έχει σκοράρει 26 φορές σε 12 αναμετρήσεις. Εκεί που έκανε και τρεις προκρίσεις για το Κύπελλο απέναντι σε ομάδες της ίδιας κατηγορίας: Λέχια Γκντανσκ (2-1 στην παράταση), Πολόνια Βαρσοβία (3-0) & Σταλ Ρζέσοβ (4-1).

Προκρίσεις που έγιναν με το προηγούμενο προπονητικό καθεστώς αφού στις 29 του Δεκέμβρη την ανέλαβε ο 36χρονος Ισπανός Αλμπέρτ Ρουντέ, ο οποίος ως βοηθός κατέκτησε τρεις τίτλους στο Μεξικό.

Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίες είναι οι εξτρέμ Βιγιάρ και Ταλάρ.

ΒΙΣΛΑ ΚΡΑΚΟΒΙΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/7 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΒΙΤΖΕΒ ΛΟΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Γκόρνικ Ζάμπρζε. Οι Κλίμεκ (30’), Φερνάντεθ (34’) σκόραραν για τη Βίτζεβ, ο Γιανίτσκι (51’) μείωσε για την Γκόρνικ και ο Ντιλιμπέρτο (90+4’) διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Νίκη (2η σερί) που την ηρεμεί βαθμολογικά, που την έστειλε στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη, πέτυχε την Κυριακή η Βίτζεβ και πλέον μπορεί να αφοσιωθεί πλήρως στο θεσμό του Κυπέλλου.

Απείλησε δις την Γκόρνικ παίζοντας στο χώρο, πριν ανοίξει το σκορ μετά από κλέψιμο ψηλά στο γήπεδο. Είχε δοκάρι σε μακρινό σουτ, δευτερόλεπτα πριν διπλασιάσει το προβάδισμά της σε κόρνερ. Με τον ίδιο τρόπο μείωσαν οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ακολούθως η Βίτζεβ ξόδεψε σημαντικές ευκαιρίες για τρίτο γκολ κι αφού γλίτωσε την ισοφάριση σε νέο κόρνερ, χτύπησε στην αντεπίθεση για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

“Οι παίκτες μπορεί να μην είναι φρέσκοι, αλλά ο αγώνας θα είναι μια εντελώς διαφορετική εμπειρία. Το πρόγραμμα είναι εξαιρετικά δυσμενές για εμάς, ώστε να κάνουμε τρεις εμφανίσεις ίδιας ποιότητας στη σειρά, αλλά είμαστε έτοιμοι να αγωνιστούμε ανεξάρτητα.” δήλωσε ο κόουτς Μισλίβιετς.

Επέστρεψαν στις προπονήσεις οι Κερκ (μέσος), Τερπιλόφσκι (εξτρέμ), ενδεχομένως να μπουν στην αποστολή, αντιθέτως παραμένουν εκτός οι Σέχου (μέσος), Μίλος (δεξί μπακ).