5η αγωνιστική

*Αήττητη η Βίσσελ Κόμπε στα οκτώ τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σαπόρο, έχοντας επικρατήσει στα 7/8.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Χιροσίμα, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Βίσσελ Κόμπε, μετά και τη νίκη 1-2 επί της Τόκιο. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τακαγιούκι Γιοσίντα υποδέχθηκε τη Χιροσίμα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Σε ένα παιχνίδι με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, αμφότερες αποδείχθηκαν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια για το κάτι παραπάνω.

Έφτασε έτσι τους επτά βαθμούς στις τέσσερις πρώτες στροφές του πρωταθλήματος, αν και ακόμη δεν έχει επικρατήσει σε κάποιο εντός της. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα για τους πρωταθλητές.

Βίσσελ Κόμπε Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν σκόραρε στα δυο τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (53′, 66′), για να μειώσει απλά με τον Χάρα στο 84ο λεπτό.

Δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης μετά και τα τέσσερα πρώτα παιχνίδια της η Σαπόρο. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς υποδέχθηκε τη Μασίντα Ζέλβια, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Σε γενικές γραμμές κακό ποιοτικά το μεταξύ τους, η ίδια βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, μειώνοντας απλά στα τελευταία λεπτά.

Τρίτη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Τόσου (4-0 εκτός) και Ουράβα (0-1 εντός), οπότε και παραμένει στον ένα βαθμό, που απέσπασε στην πρεμιέρα. Δεν σκόραρε στα 3/4 πρώτα παιχνίδια της.