ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ - ΣΕΝΤ ΓΚΑΛΕΝ Προγνωστικά

*25η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Βίντερτουρ – Σεν Γκάλεν 1-0, Σεν Γκάλεν – Βίντερτουρ 2-0

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Γκρασχόπερς. Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με Νταντάσοφ (41′) και Σκετίν (63′), ισοφάρισε προσωρινά ο Ροντρίγκεζ στο 47′.

Προσπάθησε να γίνει απειλητική στο δεύτερο ημίχρονο μη καταφέρνοντας, ωστόσο, να ανησυχήσει τον τερματοφύλακα της Γκρασχόπερς, από την έδρα της οποίας επέστρεψε με άδεια χέρια την προηγούμενη βδομάδα (1-1). Ισοφάρισε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με υπέροχη ομαδική προσπάθεια και είχε άλλα δύο σουτ λίγο έξω από το δεξί δοκάρι των γηπεδούχων.

Χωρίς νίκη εδώ κι έξι αγωνιστικές η Βίντερτουρ (0-4-2), διατηρείται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και σήμερα υποδέχεται τη Σεν Γκάλεν της οποίας επικράτησε (με clean sheet) στις δύο τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις στο “Schützenwiese”. Τέσσερις κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Κορμπάζ που θα απουσιάσει από τη σημερινή αναμέτρηση.

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Βασιλεία. Στο 52′ άνοιξαν το σκορ οι φιλοξενούμενοι με Λάτε Λατ, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζεκίρι στο 82′.

Την ευκαιρία να αλώσει την έδρα της Βασιλείας είχε η Σεν Γκάλεν την προηγούμενη βδομάδα από την οποία επέστρεψε, τελικά, με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 42′ (δοκάρι). Το συγκρότημα του Τσάιντλερ εκμεταλλεύτηκε την ταχύτητά της στην κόντρα ανοίγοντας το σκορ στο 52′, προτού ο Φον Μόος χάσει κλασική ευκαιρία για το 2-0 έντεκα λεπτά αργότερα.

Στην εκπνοή των καθυστερήσεων ο Ζεμπέλς βρέθηκε φάτσα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ωστόσο έστειλε την μπάλα πάνω του με πλασέ. Αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές η Σεν Γκάλεν (1-3-0), πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε πέντε επί της Σιόν (4-0 εκτός) στις 25 Φεβρουαρίου. Ο Βίτζιγκ συμπλήρωσε τέσσερις κίτρινες κάρτες και θα απουσιάσει.