*Δεν έχει ηττηθεί ποτέ στην έδρα της από τη Σκίβε η Βίμποργκ μετρώντας απολογισμό 10-5-0.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Σκίβε – Βίμποργκ 0-2

Βίμποργκ – Σκίβε στον Stoiximan

ΒΙΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μία από τις αξιόλογες ομάδες της β’ τη τάξει κατηγορίας θεωρείται η Βίμποργκ. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην 2η θέση με 37 πόντους, στο -7 από την πρωτοπόρο Βέιλε και στο +2 από την 3η Φρεντερίτσια. Δύσκολα θα καταφέρει στις αγωνιστικές που απομένουν να κερδίσει το στοίχημα και να πάρει αυτή την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία (προβιβάζεται μόνο η πρώτη της β’, οι ομάδες του χρόνου στην α’ κατηγορία θα μειωθούν στις 12).

Στο τελευταίο της χρονικά παιχνίδι πέρασε νικηφόρα με 3-1 από την έδρα της Φρεντερίτσια (0-1 το ημίχρονο). Δίκαιη νίκη, ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στο διάστημα της διακοπής αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Χόμπρο σε φιλική αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Φιλική ισοπαλία 1-1 με την Χόμπρο.

ΒΙΜΠΟΡΓΚ Στατιστικά

*G/G τα 7/8 πρόσφατα παιχνίδια (δες το στον Stoiximan).

*Over 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια.

ΣΚΙΒΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκίβε από τη δική της πλευρά ανήκει στο γκρουπ των ομάδων που θα δώσουν μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού. Βρίσκεται μία θέση πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, αυτή τη στιγμή είναι στο +3 από την 10η Χβιντόρβε. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι επικράτησε με ανατροπή 2-1 της Φρέμαντ Άμαγκερ εντός έδρας. Από νωρίς πίσω στο σκορ, το ανέτρεψε με δύο γκολ στο φινάλε (πέτυχε το 2-1 με πέναλτι στις καθυστερήσεις). Διαθέτει μία από τις χειρότερες άμυνες της λίγκας με 32 γκολ παθητικό. Ηττήθηκε στις πέντε από τις επτά πρόσφατες εξόδους της (2-0-5). Έχει πολύ κακή παράδοση στην έδρα της Βίμποργκ, καθώς σε 15 συνολικά επισκέψεις της δεν πήρε διπλό (0-5-10).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Φρέμαντ Άμαγκερ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 15’ (0-1), ισοφάρισε με τον Γκρένινγκ στο 81’ (1-1), έκανε την ανατροπή με πέναλτι του Ντίνιους στις καθυστερήσεις της συνάντησης (2-1).