5η αγωνιστική

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΒΙΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Β36, για το Κόνφερενς Λιγκ. Προηγήθηκε στο 64′ με τον Νιλς Μόρτιμερ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 79′, εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Γιατά στο 86ο λεπτό.

Την πρόκριση στα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ κατάφερε να πανηγυρίσει η Βίμποργκ. Την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Γιάκομπ Φρις φιλοξενήθηκε από τη Β36, στη ρεβάνς της νίκης με 3-0 για τον τρίτο προκριματικό, της οποίας επικράτησε και πάλι με 1-2. Παρότι ουσιαστικά είχε εξασφαλίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση, έπαιξε με αρκετούς βασικούς και για ακόμη μια φορά ήταν καλύτερη, αν και δυσκολεύτηκε να πάρει το διπλό.

Στα πλέι οφ έχει ακόμη πιο δύσκολο έργο κόντρα στη Γουέστ Χαμ, από την οποία θα φιλοξενηθεί την ερχόμενη Πέμπτη (18/08). Μετά από τέσσερις στροφές στο πρωτάθλημα, έχει από δυο νίκες και ήττες, ερχόμενη από το εκτός 1-0 από τη Νόρντζελαντ. Πάντως αποδίδει καλύτερα στα εντός της και θέλει να το αποδείξει και πάλι σήμερα.

Βίμποργκ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Άαλμποργκ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 43′ με το αυτογκόλ του Ρος και με τη συμπλήρωση μιας ώρας πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Βάλις. Δέχθηκε τη μείωση στο 85′, για να βρει ξανά δίχτυα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άνταμσεν.

Αήττητη παραμένει μετά από τέσσερα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα η Σίλκεμποργκ. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Κεντ Νίλσεν υποδέχθηκε την Άαλμποργκ, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ευτύχησε να πάρει σαφές προβάδισμα στο σκορ. Δέχθηκε τη μείωση και παρότι αγχώθηκε λιγάκι, εν τέλει “κλείδωσε” και τυπικά το τρίποντο στο φινάλε.

Ήταν η τρίτη διαδοχική νίκη της, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μίντιλαντ (1-3 εκτός) και Μπρόντμπι (2-0 εντός), φτάνοντας παράλληλα τους δέκα βαθμούς. Θέλει τώρα να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες, όμως η έξοδος της μόνο εύκολη δε θεωρείται. Την ερχόμενη Πέμπτη (18/08), θα αντιμετωπίσει την Ελσίνκι, στο εκτός έδρας μεταξύ τους πρώτο παιχνίδι για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.