*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Αήττητο τεσσάρων αγώνων τρέχει η Βίλεμ απέναντι στην Τέλσταρ (3-1-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΒΙΛΕΜ

Προηγούμενο ματς: Πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Ντόρντρεχτ, μετά και το τελικό 1-1 την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 27′, αστόχησε σε πέναλτι στο 73′, αλλά κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις (90+3′).

Πολλές φορές μέσα στην σεζόν έχει καταφέρει να πανηγυρίσει βαθμούς χάρη σε γκολ που πετυχαίνει στις καθυστερήσεις, το έπραξε και στο απαιτητικό εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Ντόρντρεχτ. Πήρε αυτό που δικαιούται, αφού στην επανάληψη είχε καθολική υπεροχή και πίεσε αρκετά την αντίπαλό της. Μετά την εξασφάλιση της ανόδου, είναι πολύ κοντά και στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Με νίκη σήμερα, δεν την απασχολεί τί θα γίνει στο παιχνίδι της Ρόντα με την Γκρόνινγκεν. Σε περίπτωση ισοπαλίας δεν θέλει νίκη της Ρόντα στο «Euroborg» ενώ αν χάσει από την Τέλσταρ και ταυτόχρονα αναδειχθεί ισόπαλη η Ρόντα, η κατάκτηση του τίτλου θα εξαρτηθεί από την διαφορά τερμάτων (+4). Καταγράφει σημαντικές επιστροφές, σταθερά απουσιάζουν οι Φαν Μπέρκελ και Ματιέ.

Βίλεμ Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΕΛΣΤΑΡ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Γκρόνινγκεν εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Πήρε προβάδισμα στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα (1′), αλλά η αντίπαλος κατάφερε να ισοφαρίσει στην τελευταία φάση του αγώνα (90+5′).

Βρέθηκε πολύ κοντά σε μια μεγάλη νίκη, αλλά δέχτηκε την ψυχρολουσία στο φινάλε του αγώνα με την Γκρόνινγκεν και συμβιβάστηκε με τον βαθμό της ισοπαλίας. Μπήκε δυνατά στο ματς και αιφνιδίασε την αντίπαλό της, ωστόσο όσο περνούσε η ώρα είχε θέματα στην διαχείριση της πίεσης. Σε μια στιγμή αδράνειας, είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Χωρίς νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια (0-2-2), παλεύει όμως όλα της τα παιχνίδια ειδικά μετά την αλλαγή στην τεχνική της ηγεσία. Πάντα στα πιτς ο αμυντικός Πόλεϊ.