*16η αγωνιστική

*GG & over 2,5 στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΒΕΧΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από τη Χόλσταϊν Κίελ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Σκρζίμπσκι (19′ πεν.), Αρπ (37′) και Πόρατ (58′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πρτάτζιν (81′, 90+3′ πεν.)

Απογοήτευσε με την εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο με τη Χόλσταϊν Κίελ, μαζεύοντας δύο φορές την μπάλα από τα δίχτυα της. Παρά το 3-0 στο 58′ πάλεψε για την ανατροπή των δεδομένων διαμορφώνοντας, απλά, το τελικό αποτέλεσμα. Σήμερα αντιμετωπίζει για πρώτη φορά την Μπραουνσβάιγκ στη 2. Μπουντεσλίγκα:

Μέχρι στιγμής έχουν διασταυρώσει ξίφη οχτώ φορές στην 3. Λίγκα με απολογισμό τρεις νίκες, δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στις επτά συνολικά εντός έδρας αγωνιστικές που έδωσε ηττήθηκε μόνο από την Έλβερσμπεργκ (2-0) στις 23 Σεπτεμβρίου (τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες).

ΒΕΧΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Γκρόιτερ Φιρτ. Σκόραρε από την άσπρη βούλα ο Γκριν στο 31′.

Επτά ήττες σε οχτώ αγωνιστικές υπέστη η Μπράουνσβαϊγκ, διάστημα στο οποίο επικράτησε μόνο της Όσναμπρουκ (3-2 εντός) στις 11 Νοεμβρίου. Την προηγούμενη βδομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Γκρόιτερ Φιρτ μπροστά στο κοινό της και προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο, καταγράφοντας εννέα ευκαιρίες (τρεις στην εστία) και 70% κατοχή μπάλας.

Στην τελευταία αναμέτρηση κόντρα στη Βέχεν τα “λιοντάρια” επικράτησαν εκτός έδρας με 1-0 τον Απρίλιο 2022. Παραμένουν αήττητα στην “BRITA Arena” σε τέσσερις μεταξύ τους αναμετρήσεις (δύο νίκες, δύο ισοπαλίες).