Betshop: Συναρπαστικά στοιχήματα στο Φροζινόνε – Πορντενόνε

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 22:00, η Φροζινόνε υποδέχεται την Πορντενόνε στο πλαίσιο των playoffs ανόδου στη Serie B και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Φροζινόνε – Πορντενόνε στη Betshop | +21

Πρόκειτα για διπλά νοκ άουτ παιχνίδια, με τη ρεβάνς να ακολουθεί στις 12 Αυγούστου.

Η Φροζινόνε πέτυχε επική νίκη με ανατροπή στον προημιτελικό των playoffs την Τετάρτη και συνεχίζει να ελπίζει στην άνοδο. Παρότι βρέθηκε να χάνει 2-0 στην έδρα της Τσιταντέλα λίγο πριν το ημίχρονο, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 51ο λεπτό με τους Σάλβι και Ντιονίζι. Οι ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου το ισόπαλο αποτέλεσμα θα έδινε την πρόκριση στη γηπεδούχο. Η Φροζινόνε όμως βρήκε γκολ πρόκριση στο 121′! Στην κανονική σεζόν τερμάτισε 8η με 54 βαθμούς και πήρε το εισιτήριο για τα νοκ άουτ σε τριπλή ισοβαθμία.

Η Πορντενόνε πέρασε απευθεία στο 2ο γύρο των playoffs καθώς τερμάτισε 4η στην κανονική διάρκεια με 58 πόντους. Προέρχεται από 3 σερί ισοπαλίες με γκολ, ενώ αγνοεί τη χαρά της νίκης στα 5 τελευταία παιχνίδια, από τις 10 Ιουλίου. Λιγότερο δυνατή μακριά από το γήπεδό της, 5-5-9 το εκτός έδρας ρεκόρ της.

Η αναμέτρηση αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον και η Betshop έχει ετοιμάσει μία μεγάλη γκάμα από αγορές στις οποίες μπορεί να στοιχηματίσει κανείς. Για παράδειγμα, ποιος παίκτης θα σκοράρει πρώτος, ποιος τελευταίος και πολλές ακόμη επιλογές!