Bet365: Ντέρμπι Τσέλσι – Λίβερπουλ για την πρόκριση στους «8»

Ανανεώθηκε:
bet365 logo

Μεγάλο ματς σήμερα (21:45) στην Αγγλία, με την Τσέλσι να φιλοξενεί τη Λίβερπουλ για το Κύπελλο Αγγλίας. Η bet365 προσφέρει την αναμέτρηση με μεγάλη γκάμα αγορών και ειδικών στοιχημάτων. Είναι η φάση των «16» της διοργάνωσης, με το παιχνίδι να είναι νοκ-άουτ. Αν προκύψει ισοπαλία, ακολουθεί παράταση και πέναλτι.

Τσέλσι – Λίβερπουλ στην bet365

Η Τσέλσι δεν βρίσκεται στην φόρμα που θα ήθελε, πριν από ένα ντέρμπι σαν το σημερινό που κρίνει πρόκριση. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της, αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Μπόρνμουθ, εκτός έδρας. Παρόλα αυτά, έχει σταθεί τυχερή στην περίοδο του ντεφορμαρίσματός της. Και αυτό, διότι οι αντίπαλοί της για την τετράδα, δεν κερδίζουν ούτε αυτοί! Διατηρεί λοιπόν το προβάδισμα για την τέταρτη θέση και τώρα στρέφεται στο κύπελλο. Θέλει τη διάκριση στο θεσμό, αφού και στο Champions League μάλλον πάει για… αποκλεισμό. Έχασε 0-3 από την Μπάγερν στο πρώτο ματς για τη φάση των «16». Θα ψάξει δηλαδή ένα θαύμα στο Μόναχο! Έτσι, δεν έχει περιθώρια να «σνομπάρει» διοργανώσεις όπως το FA Cup.

Από την χειρότερή της εμφάνιση εδώ και πολύ καιρό, έρχεται στο αποψινό ντέρμπι η Λίβερπουλ. Οι Reds έχασαν από τη Γουότφορντ και μάλιστα εύκολα, για την Πρέμιερ Λιγκ, με 3-0. Η ομάδα του Κλοπ είχε κακή εικόνα, σε άμυνα και επίθεση, και έτσι ήρθε η πρώτη φετινή ήττα στο πρωτάθλημα. Απόψε, ο προπονητής της Λίβερπουλ θα προχωρήσει σε κάποιες αλλαγές στην αρχική 11άδα, αφού θέλει να δώσει ανάσες σε βασικούς ποδοσφαιριστές. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι οι φιλοξενούμενοι δεν θα τα δώσουν όλα για την πρόκριση.

Στην Bet365 μπορείτε να βρείτε τον αγώνα ανάμεσα στην Τσέλσι και τη Λίβερπουλ με μεγάλη γκάμα αγορών και στοιχηματικών επιλογών. Πέρα από τα βασικά στοιχήματα για τελικό νικητή και για τα γκολ, υπάρχουν αγορές για combo bets, κάρτες, κόρνερ, σκόρερ, καθώς και ασιατικά χάντικαπ, μεταξύ άλλων.