*Αγώνας ρεβάνης για τη φάση των “16” του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, οπότε και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα προημιτελικά, θα αντιμετωπίσει τη Γιεονμπούκ.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Ουλσάν – Κόφου 3-0

ΚΟΦΟΥ (Ιαπωνία)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Ουλσάν, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω στο 37ο λεπτό, δέχθηκε δεύτερο τέρμα με πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 61′.

Με το χειρότερο δυνατό αποτέλεσμα στις αποσκευές της επέστρεψε από τη Νότια Κορέα, η Κόφου. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Γιοσιγιούκι Σινόντα δεν ήταν ικανή να βάλει δύσκολα στην Ουλσάν και ηττήθηκε με 3-0, στο πρώτο μεταξύ τους για το Τσάμπιονς Λιγκ. Είχε κάποιες καλές στιγμές, τις οποίες δεν κατάφερε να αξιοποιήσει σωστά και να πετύχει κάτι, έτσι ώστε να έχει κάποιες καλύτερες ελπίδες.

Εξαιρετικά δύσκολη πλέον η αποστολή της, καθώς θα πρέπει να πάρει νίκη και με σκορ μεγαλύτερο του 3-0, έτσι ώστε να πάρει αυτή την πρόκριση για τα προημιτελικά. Την ερχόμενη Κυριακή (25/05) ξεκινούν οι εντός συνόρων υποχρεώσεις της, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την Τοκουσίμα, στην πρεμιέρα της δεύτερης κατηγορίας στην Ιαπωνία.

Κόφου Στατιστικά

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

ΟΥΛΣΑΝ (Νότια Κορέα)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Κόφου, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Γιου Μιν (37′, πεν. 45′) και Σεούλ Γιανγκ (61′).

Σαφές προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Την περασμένη εβδομάδα και στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο την Κόφου, η ομάδα του Χονγκ Μιουνγκ εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν και έφτασε στη νίκη με 3-0. Σε γενικές γραμμές ήταν ανώτερη και το σκορ μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο.

Μόνο αν “αυτοκτονήσει” σήμερα, θα καταφέρει να μην πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση, ειδικά κόντρα σε μια αντίπαλο που παίζει και στη δεύτερη κατηγορία της χώρας της. Στις αρχές του Μάρτη ξεκινούν οι εγχώριες υποχρεώσεις της Ουλσάν.