* Under 2.5 τα 12/13 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα 11 εξ αυτών συνδυάστηκαν με No Goal.

* Στον 1ο γύρο (23/10): Σταλ – Βάρτα 0-1

Βρες στο Betarades.gr όλα τα παιχνίδια για στοίχημα σήμερα!

ΒΑΡΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Κορόνα Κιέλτσε. Ο Ζρέλακ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 10ο λεπτό.

Επιστροφή στις νίκες μετά από 40 ημέρες για τους “πράσινους”, ζωτικής σημασίας η επικράτηση στο “εξάποντο” παραμονής της προηγούμενης Παρασκευής, την κράτησε οριακά εκτός επικίνδυνης ζώνης και η μάχη επιβίωσης αναμένεται έντονη ως το φινάλε.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στο ματς, αλλά η Βάρτα εκμεταλλεύτηκε ένα εύκολο λάθος στην κυκλοφορία τους για να χτυπήσει στο transition για το 1-0. Το πρώτο του γκολ στην σεζόν πέτυχε ο Σλοβάκος στράικερ, στο τρίτο του παιχνίδι μετά τον πολύμηνο τραυματισμό.

Είχε δοκάρι για να ντουμπλάρει το προβάδισμά της πριν το ημίχρονο, το οποίο έκλεισε με πλάγιο τετ α τετ των φιλοξενούμενων. Δίχως συγκινήσεις το δεύτερο μέρος, η Βάρτα έπαιξε κυνικά, οδήγησε σε φλύαρη κατοχή τους αντιπάλους, απειλήθηκε μόλις μία φορά στις καθυστερήσεις.

Την Πέμπτη ανακοινώθηκε από τη διοίκηση της ομάδας ότι δεν επιτεύχθηκε συμφωνία επέκτασης συμβολαίου με τον κόουτς Σούλτσεκ, θα αποχωρήσει στο τέλος της σεζόν.

Βελτιωμένη η κατάσταση για τον 34χρονο κόουτς όσον αφορά το απουσιολόγιο, επιστρέφει από τιμωρία ο Πρίκριλ, ενώ μακροχρόνια τραυματίες είναι οι Πρζιμπίλκο (στόπερ), Κιέλμπ (μέσος).

ΒΑΡΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 9/11 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΤΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Βίτζεβ Λοτζ.

Μπορεί να συμπλήρωσε “καρέ” αγώνων δίχως νίκη (0-3-1) και δίχως γκολ στο ενεργητικό της, αλλά ο βαθμός του προηγούμενου Σαββάτου την πήγε πιο κοντά στη μαθηματική εξασφάλιση της παραμονής. Δεν θα χρειαστεί πάνω από 2-3 βαθμούς ακόμη για να πετύχει τον στόχο.

Λίγες οι απειλητικές καταστάσεις συνολικά στο παιχνίδι (0.39 – 0.64 xGoals), δίκαιο το αποτέλεσμα και το ότι αμφότερες έμειναν στο μηδέν. Η Βίτζεβ είχε την πρωτοβουλία σε μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα (58% κατοχή), αλλά και αρκετές ημιτελείς επιθετικές ενέργειες, ενώ η Σταλ είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα στο 78ο λεπτό.

Στα αγωνιστικά νέα, συμπλήρωσε κάρτες ο πολύτιμος μέσος Βλάζλο και δεν θα ταξιδέψει στο Γκρότζισκ, ενώ μακροχρόνια τραυματίας είναι ο Λεάντρο (στόπερ).