8η αγωνιστική

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΒΑΡΝΑΜΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Χάμαρμπι, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Μπεργκ στο 49′ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 64′, τέσσερα λεπτά μετά σκόραρε και πάλι, με τον Νέστρεμ.

Τη νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Βάρναμο, βγάζοντας αντίδραση για τις δυο σερί ήττες που υπέστη από ΑΪΚ (2-0 εκτός) και Χάλμσταντ (1-3 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άνες Μράβατς φιλοξενήθηκε από τη Χάμαρμπι, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 1-2. Είχε αρκετά θετική παρουσία κόντρα σε μια πιο ποιοτική αντίπαλο, την οποία περιόρισε σημαντικά και έφτασε δίκαια το θετικό αποτέλεσμα, παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση.

Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της για φέτος, με την προηγούμενη να είναι και πάλι εκτός, κόντρα στη Σίριους (0-1). Παραμένει έτσι χαμηλά, έχοντας συγκεντρώσει μόλις επτά βαθμούς, τη στιγμή που ηττήθηκε και στα τρία φετινά ως γηπεδούχος, τα οποία έδωσε σε ουδέτερο γήπεδο. Για πρώτη φορά φέτος θα παίξει στη φυσική της έδρα

Βάρναμο Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μιάλμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 19ο λεπτό, για να ισοφαρίσει εν τέλει με τον Βάσιτς στο 88′.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Μπρομαποϊκάρνα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Όλοφ Μέλμπεργκ φιλοξενήθηκε από τη Μιάλμπι, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Αν και βρέθηκε πρώτη πίσω και από νωρίς, στην πορεία είχε τον επιθετικό μονόλογο. Έχασε αρκετές καλές στιγμές, έχοντας και δυο δοκάρια, για να σώσει εν τέλει την παρτίδα προς το φινάλε.

Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε τους εννέα συνολικά μέχρι τώρα και ψάχνει άμεση επιστροφή στις επιτυχίες, για να ανέβει στην κατάταξη. Ηττήθηκε μια φορά στις τέσσερις φετινές εξόδους της (2-1-1). Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα αντιμετωπίζει, με τον φορ Γιάκομπσεν να παραμένει αμφίβολος.