24η αγωνιστική

*100% πληρότητα θεατών.

*Στον Α’ γύρο: Τουλούζ – Βαλενσιέν 1-0

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Μόλις μία νίκη έχει η Τουλούζ στα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια απέναντι στην Βαλενσιέν (4-1-1).

ΒΑΛΕΝΣΙΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζει σε θετικό μομέντουμ, καθώς μετά την τρομακτική εμφάνιση κόντρα στην Νανσί την οποία και ισοπέδωσε με 6-1, ακολούθησε η ισοπαλία στην έδρα της Ροντέζ με 0-0. Ευνοήθηκε από την αμυντική φιλοσοφία των γηπεδούχων, δεν έδωσε ρυθμό στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει έναν σημαντικό βαθμό στην μάχη που κάνει για την παραμονή της στην κατηγορία. Αρκετές οι ισοπαλίες της το τελευταίο διάστημα, έπαθε και έμαθε, καθώς στις αρχές της σεζόν έπαιρνε ρίσκα που δεν της έβγαιναν, με αποτέλεσμα να χάνει παιχνίδια στα οποία έδειχνε καλό πρόσωπο.

«Το πρώτο μας ημίχρονο δεν ήταν πολύ ολοκληρωμένο. Με μια σειρά αγώνων, είναι συχνά δύσκολο στο πρώτο ημίχρονο να παίξεις το ίδιο καλά. Η συζήτηση στο ημίχρονο ήταν ότι όσο προχωρούσε ο αγώνας, τόσο καλύτερα θα ήμασταν. Αυτό έγινε. Θα πρέπει να αναθεωρήσουμε το παιχνίδι, αλλά μάλλον μας έλειπε η επιθετική αποτελεσματικότητα. Ο Ροντέζ αμύνθηκε καλά», επισήμανε μετά το ματς με την Ροντέζ ο τεχνικός Ντελμότ.

Χωρίς κάποιο φρέσκο αγωνιστικό πρόβλημα, πάντα εκτός ο στόπερ Σπανό (6/0) και ο παρτενέρ του Βαντεναμπέλ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Έμεινε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) απέναντι στην Ροντέζ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική.

Βαλενσιέν Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal (δες το στο Pamestoixima)

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΟΥΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αποδείχθηκαν οι ισχυρισμοί ότι ο αποκλεισμός από τις Βερσαλλίες (Δ’) στο κύπελλο, δεν την επηρέασε καθώς κέρδισε άνετα την Ντιζόν με 4-1 στην έδρα της, και εκμεταλλευόμενη την νέα απώλεια βαθμών της Αζαξιό, πάτησε κορυφή και βάζει πλώρη για άνοδο. Με επιθετικό πλουραλισμό, αφού σκόραραν τέσσερις διαφορετικοί παίκτες, έδειξε πως στην καλή της μέρα δεν κοντράρεται από οποιαδήποτε ομάδα της λίγκας. Ακολουθεί μέχρι τα μέσα Μαρτίου ένα σχετικά βατό πρόγραμμα, από το οποίο έχει την ευκαιρία να ξεφύγει ακόμη περισσότερο στην βαθμολογία.

«Πρέπει να εξασφαλίσουμε άμεσα δύο νίκες. Γνωρίζουμε ότι η Βαλενσιέν παίζει τη παραμονήτης, εντός έδρας, και αναγκαστικά θα είναι ένα αμφισβητούμενο και δύσκολο ματς. Κόντρα στη Ντιζόν, βρήκαμε τα στοιχεία εκείνα που μας κάνουν δυνατούς με την μπάλα στα πόδια μας. Είναι ωραίο να παίζεις το απόγευμα, ακόμα και για το κοινό, ενώ το βράδυ της Δευτέρας δεν είναι καλό για κανέναν, εκτός από τις τηλεοράσεις», το σχόλιο του Μοντανιέ για το αποψινό παιχνίδι.

Διαθέσιμος ο αρχισκόρερ Χέιλι (21/13) αλλά και ο εφεδρικός εξτρέμ Εμβουέ (3/1), στην αποστολή ο νεοαποκτηθείς Φλέμινγκς (1/0), οχι όμως και ο καλός αριστερός μπακ/χαφ Σιλά (16/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Κέρδισε άνετα με 4-1 την Ντιζόν εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος.