*Αγώνας ρεβάνς για τα πλέι οφ για το Λιγκ Καπ Ιαπωνίας. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Νιγκάτα – Β-Βάρεν Ναγκασάκι 2-1

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος της Κυριακής (09/06)

Β-ΒΑΡΕΝ ΝΑΓΚΑΣΑΚΙ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Νιγκάτα, για το Λιγκ Καπ. Παρότι προηγήθηκε με τον Γιαμάντα στο 18ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (69′, πεν. 82′).

Τέλος έλαβε το αήττητο των 19 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις για τη Β-Βάρεν Ναγκασάκι, στο οποίο και μετρούσε 13 νίκες και έξι ισοπαλίες. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Τακαχίρο Σιμοτάιρα φιλοξενήθηκε από τη Νιγκάτα, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι. Πήρε από νωρίς τα ηνία στο παιχνίδι και είχε ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα τέρματα μέχρι την ανάπαυλα. Ισορροπία στο δεύτερο ημίχρονο, όμως είδε την αντίπαλο να ανατρέπει την κατάσταση. Ποντάρει στο αήττητο των δέκα εντός (7-3-0), για να κάνει την ανατροπή που θα τη στείλει στην επόμενη φάση.

Β-Βάρεν Ναγκασάκι Στατιστικά

*Σκοράρει στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΙΓΚΑΤΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Β-Βάρεν Ναγκασάκι, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Κόμι (69′) και Ναγκακούρα (πεν. 82′).

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε από την πλευρά της η Νιγκάτα, μετά και το εκτός 1-3 επί της Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Ρικίζο Ματσουχάσι υποδέχθηκε τη Β-Βάρεν, στο πρώτο μεταξύ τους, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Βρέθηκε από νωρίς πίσω, ενώ τα πράγματα μπορούσαν να γίνουν ακόμη χειρότερα μέχρι την ανάπαυλα. Ισορρόπησε την κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο, δεν εντυπωσίασε, αλλά εκμεταλλεύτηκε τις φάσεις που είχε και έκανε την ανατροπή. Παίζει τώρα για δυο αποτελέσματα, ώστε να πάρει αυτή την πρόκριση.