*2η αγωνιστική

*6/8 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε εδώ όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος ✅

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Μινέιρο έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Κορίνθιανς, σε έναν αγώνα που της ακυρώθηκε γκολ στο πρώτο ημίχρονο, πριν αποβληθεί παίκτης της στην εκπνοή του. Άντεξε στην πίεση που δέχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και κράτησε τουλάχιστον το μηδέν.

Η Ατλέτικο Μινέιρο έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με την Κορίνθιανς, σε έναν αγώνα που είχε αρκετά παράπονα από την διαιτησία, τα οποία όπως φάνηκε ήταν δικαιολογημένα. Και αυτό, καθώς ο διαιτητής του αγώνα τιμωρήθηκε από την ομοσπονδία, μαζί με άλλους δύο.

Αυτή ήταν η πρώτη της ισοπαλία, έπειτα από τρεις σερί νίκες, πέμπτο παιχνίδι χωρίς ήττα, ενώ σε εφτά αγώνες στο γήπεδό της το 2024, έχασε μόνο από την Κρουζέιρο, με τέσσερις νίκες.

Σήμερα θα αναζητήσει την πρώτη της νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, απέναντι σε μία αντίπαλο που θεωρητικά είναι υποδεέστερη, αλλά δεν έχει καταφέρει να την κερδίσει τα τελευταία χρόνια!

Ο Αργεντίνος τεχνικός της, Γκάμπριελ Μιλίτο, θα κάνει αναγκαστική αλλαγή, λόγω της αποβολής του μέσου Μπατάλια, που δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στον σημερινό αγώνα.

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*5/6 G/G & over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*5/7 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κρισιούμα έφερε 1-1 εντός έδρας με την Ζουβεντούδε, ανοίγοντας το σκορ με τον Ρενάτο Κάιζερ στο 36’, πριν ισοφαρίσει με τον Ζιν Κάρλος στο 64’ η αντίπαλος της.

Η Κρισιούμα έφερε 1-1 εντός έδρας με την Ζουβεντούδε, χάνοντας την ευκαιρία να ξεκινήσει με νίκη το εθνικό πρωτάθλημα και να εκμεταλλευτεί την έδρα της.

Ο τεχνικός της, Κλαούντιο Τεντσάτι, έκανε λόγο και για “βαρύ” αγωνιστικό χώρο, λέγοντας πώς είναι κάτι που πρέπει να προσέξουν οι υπεύθυνοι του γηπέδου, αν και παραδέχθηκε πώς έπεσε πολύ μεγάλη ποσότητα νερού!

Μακριά από την έδρα της έχει ως τώρα τέσσερις νίκες και δύο ήττες σε 10 αγώνες, κερδίζοντας και το πιο πρόσφατο παιχνίδι, αλλά γενικώς έπαιξε με αντιπάλους πιο αδύναμους από την Ατλέτικο Μινέιρο.