*6η και τελευταία αγωνιστική του Α’ ομίλου

*Το παιχνίδι έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον μόνο για την Λανούς, που θέλει νίκη για να περάσει στην επόμενη φάση, ενώ ίσως να μην της φτάσει και αυτή, αφού έχει σημασία τι θα κάνει και η Μπαρτσελόνα Χουαγιαγκίλ.

ΛΑΝΟΥΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λανούς έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Μοντεβίδεο Γουόντερερς, σε έναν αγώνα που είχε δοκάρι και χαμένες ευκαιρίες πριν προηγηθεί με τον Μπερναμπέι στο 84ο λεπτό! Και ενώ έδειχνε πολύ κοντά σε μία νίκη, δέχθηκε την ισοφάριση από τον Μέντεζ στο 87’, πριν χάσει με τέρμα του Μπράβο στο 90ο λεπτό.

Η Λανούς έχει ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της για το πρώτο μισό της σεζόν στην Αργεντινή, έχοντας να αγωνιστεί από την προηγούμενη εβδομάδα, όταν και έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Μοντεβίδεο Γουόντερερς, αν και προηγήθηκε στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης! Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από οκτώ αγώνες, αλλά και πρώτη εντός μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες στο γήπεδό της.

Παρά την τελευταία ήττα της, εξακολουθεί να παραμένει πρωτοπόρος στον όμιλο, κρατώντας την τύχη στα χέρια της. Βέβαια είναι ισόβαθμη με την Μπαρτσελόνα Χουαγιαγκίλ, υπερτερώντας για ένα γκολ στη διαφορά τερμάτων, επομένως θα πρέπει να έχει τον νου της και στο παιχνίδι που θα γίνεται την ίδια ώρα στην Ουρουγουάη.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία εξτρέμ Ντε Λα Βέγκα, δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα.

Λανούς Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G

*Εχει 4/5 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΕΤΡΟΠΟΛΙΤΑΝΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μετροπολιτάνος έφερε 1-1 εντός έδρας με την Αρανγκούα, ισοφαρίζοντας με τον Γιαμπούρ στο 89ο λεπτό, έχοντας δεχθεί γκολ από τον Πέρεζ στο 51’, σε ένα παιχνίδι που ήταν πολύ καλύτερη και πιο επιθετική από την αντίπαλο της.

Η Μετροπολιτάνος αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Αρανγκούα, δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία, τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει. Αλλά και μακριά από την έδρα της έχει χάσει μόνο στην έδρα της Μπαρτσελόνα Χουαγιαγκίλ στους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες της.

Είναι τελείως αδιάφορη βαθμολογικά στο σημερινό παιχνίδι, αφού δεν κατάφερε ούτε να πετύχει νίκη μέχρι στιγμής στον όμιλο του Κόπα Σουνταμερικάνα και είναι ουραγός του. Αλλά τα πηγαίνει πολύ καλά στο πρωτάθλημα Βενεζουέλας, εκεί που είναι στην δεύτερη θέση, στο -5 από την κορυφή, κάτι που σημαίνει πώς ίσως ρίξει μεγαλύτερη βαρύτητα σε αυτό.

Επιστρέφει από τιμωρία ο βασικός της μέσος Λαροτόντα.