*Έρχονται από 3/4 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΑΤΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας νίκη 3-1 επί της Ίντερ Μαϊάμι. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 59’ χάρη σε δύο γκολ του Λομπανίτζε, μείωσε ο Μέσι στο 62’ για την Ίντερ Μαϊάμι, το τελικό 1-3 ήρθε στο 73’ για την Ατλάντα.

Πήρε σπουδαία νίκη την Τετάρτη, έγινε μόλις η τρίτη ομάδα που κερδίσει φέτος την Ίντερ Μαϊάμι, η δεύτερη εκτός έδρας. Ήταν πολύ πιο επικίνδυνη και αποτελεσματική, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 59’, είχε καλύτερη εικόνα και πήρε προβάδισμα δίκαια. Η Ίντερ Μαϊάμι μείωσε στο 62’ με τον Μέσι και πίεσε για την ισοφάριση, είχε καλές στιγμές, αλλά το 1-3 στο 73’ για την Ατλάντα τελείωσε οριστικά το ματς. Επιστροφή στις επιτυχίες έπειτα από εννέα αγωνιστικές (0-4-5), σειρά αγώνων που δεν πατούσε καλά και έδειξε να αντιμετωπίζει προβλήματα κυρίως στο ανασταλτικό κομμάτι. Καταλαμβάνει την 12η θέση της Ανατολής, είναι πολύ πιο χαμηλά απ’ ότι περίμενε. Επιστρέφει ο Γκούζαν (Τερματοφύλακας, 14).

ΑΤΛΑΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/6 Under 2.5.

*Έρχεται από 3/6 NG.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΡΛΟΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στη Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς. Στο 74’ και το 76’ τα πρώτα δύο γκολ της Νέας Υόρκης με τον Φόρσμπεργκ, το 3-0 ήρθε στο 83’ απ’ τον Ρέγιες. Μείωσε στις καθυστερήσεις η Σάρλοτ.

Κάποια στιγμή θα έχανε ξανά, αυτό συνέβη την Τετάρτη εκτός έδρας κόντρα στη Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς. Χωρίς σοβαρές στιγμές το πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος οι Ρεντ Μπουλς ανέβασαν στροφές, ειδικά μετά το 70’, σκόραραν δύο φορές σε τρία λεπτά και έβαλαν τις βάσεις για την επικράτηση. Το 3-0 στο 83’ τελείωσε οριστικά το παιχνίδι, η Σάρλοτ απλά μείωσε στις καθυστερήσεις. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από πέντε αγώνες πρωταθλήματος (3-2-0), στους οποίους η Σάρλοτ δε δέχτηκε καν γκολ. Με ρεκόρ 5-3-5 στις τελευταίες 13 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 7η θέση της βαθμολογίας στην Ανατολή.