* Νοκ άουτ παιχνίδι, με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας.

* Under 2.5 τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα

ΑΡΚΑ ΓΚΝΤΙΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Κατοβίτσε. Η Άρκα προηγήθηκε με τον Κομπατσκι (19’), στο 62ο λεπτό έχασε πέναλτι και η Κατοβίτσε ισοφάρισε με πέναλτι του Γιέντριχ (73’).

Σε τροχιά επιστροφής στην Ekstraklasa μετά την σεζόν 2019/2020 βρίσκεται η Άρκα, παραμένει σταθερά πρωτοπόρος της Β’ κατηγορίας, όπου τρέχει σερί 7-1-0!

“Γκέλα” που δεν πόνεσε ιδιαίτερα η ισοπαλία του Σαββάτου στο Κατοβίτσε, όπου έχασε μεγάλη ευκαιρία να “κλειδώσει” τη νίκη στο χαμένο πέναλτι πριν την ισοφάριση.

Εντυπωσιακό το εντός έδρας σερί που έχει χτίσει, μετρά 6/6 νίκες από τα τέλη Αυγούστου και μετά, στις 5 εξ αυτών δεν δέχθηκε γκολ!

Για να βρεθεί στους “16” του Κυπέλλου, το οποίο έχει κατακτήσει δύο φορές στην ιστορία της (1979, 2017), απέκλεισε κατά σειρά τη Μιέντζ (0-2) της Β’ κατηγορίας και την Πολόνια Μπίτομ (1-3 στην παράταση) της Γ’ κατηγορίας.

ΑΡΚΑ ΓΚΝΤΙΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Κορόνα Κιέλτσε. Ο Βέλντε πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 86ο λεπτό.

Ευνοημένη από την τελευταία αγωνιστική της Ekstraklasa η Λεχ, μείωσε την απόσταση από την κορυφή στο -5, με το δύσκολο διπλό στο Κιέλτσε και συνάμα πήγε στο +3 από την υπερασπιζόμενη πρωταθλήτρια Ρακόβ.

Σε χιονισμένο χορτάρι διεξήθηκε ο σαββατιάτικος αγώνας, με τη Λεχ να προσαρμόζεται καλύτερα στις αντίξοες συνθήκες στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έβγαλε δίχως απειλές για την εστία της. Στο δεύτερο μέρος όμως η Κορόνα ξόδεψε δύο σημαντικές ευκαιρίες και η Λεχ χτύπησε στο φινάλε με αντεπίθεση χιονοθύελλας!

Επέστρεψε η ηρεμία στον σύλλογο μετά την πρώτη εντός έδρας ήττα της σεζόν (Βίτζεβ 1-3), συνεχίζεται όμως η κριτική στον κόουτς Φαν ντε Μπρομ, ο οποίος δήλωσε ότι δεν θα προβεί σε ιδιαίτερο rotation σήμερα.

Τραυματίστηκε στο χιόνι ο Μπα Λούα (εξτρέμ) και θα μείνει εκτός, όπως και ο ήδη τραυματίας Ντάγκερσταλ (στόπερ) και ο τιμωρημένος λόγω ντόπινγκ Σάλαμον (στόπερ).