*10η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Τοπικό ντέρμπι.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Απόλλων Λεμεσού – ΑΕ Λεμεσού 2-0, ΑΕ Λεμεσού – Απόλλων Λεμεσού 1-3

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: ΑΕ Λεμεσού – Απόλλων Λεμεσού 2-1

*Στο κύπελλο: Απόλλων Λεμεσού – ΑΕ Λεμεσού 3-1

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι για στοιχημα ✅

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Πάφο, για το κύπελλο. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Σαγκάλ στο 70′, για να δεχθεί την ισοφάριση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Απέτυχε να κάνει την ανατροπή και να πάρει την πρόκριση για τον τελικό του κυπέλλου ο Απόλλων Λεμεσού. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Πάμπλο Ματσίν υποδέχθηκε την Πάφο, στη ρεβάνς της ήττας με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι, με την οποία έμεινε στο 1-1 αυτή τη φορά. Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες καλές στιγμές, είχε την πρωτοβουλία αλλά δεν απείλησε ιδιαίτερα. Ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα από το σημείο του πέναλτι, ωστόσο δέχθηκε την ψυχρολουσία στο φινάλε με ένα απίθανο τέρμα.

Χωρίς κίνητρο πλέον στη σεζόν, καθώς και στα πλέι άουτ δεν διεκδικεί κάτι αξιόλογο πέρα από την τυπική κατάληψη της πρώτης θέσης εκεί, παρότι αυτή δεν χαρίζει κάτι. “Τρέχει” αήττητο σερί εκεί έξι αγώνων, έχοντας επικρατήσει στους τέσσερις πιο πρόσφατους, μετά και το εκτός 0-2 επί της Νέας Σαλαμίνας. Αήττητη στα τρία τελευταία εντός της (2-1-0).

Απόλλων Λεμεσού Στατιστικά

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί του Οθέλλου Αθηαίνου, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Παπαφώτη (12′), Μέντες Μορέιρα (30′) και Ανδρέου (45’+3), για να δεχθεί δις τη μείωση στην πορεία (76′, 82′).

Αήττητο σερί εννέα αγώνων “τρέχει” στο πρωτάθλημα η ΑΕ Λεμεσού, με τέσσερις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη υποδέχθηκε τον Οθέλλο Αθηαίνου, του οποίου και επικράτησε με 3-2. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, “καθάρισε” από το ημίχρονο κιόλας, πετυχαίνοντας τρία τέρματα. Όπως ήταν φυσικό, κατέβασε ταχύτητα μετά την ανάπαυλα, με αποτέλεσμα να δεχθεί δις τη μείωση στα τελευταία λεπτά.

Δεύτερη διαδοχική νίκη μετά και το εντυπωσιακό 1-5 επί της ΑΕ Ζακακίου, αγωνίζεται χωρίς άγχος σε αυτά τα πλέι άουτ, καθώς δεν διεκδικεί κάτι. Πανηγύρισε ένα διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-3-1). Μέσα στη βδομάδα, υπήρχε αλλαγή στην προεδρία της ομάδος, με τον Κώστα Κωνσταντίνου να παίρνει τη σκυτάλη από τον Νίκο Χριστοδουλίδη.