*100% πληρότητα θεατών.

*Αήττητη στα τελευταία 5 παιχνίδια απέναντι στην Μετς παραμένει η Ανζέ.

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν under 2,5

ΑΝΖΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μολονότι παίζει σταθερά μέτρια τον τελευταίο μήνα, έχει τον τρόπο της με τον Μπατίκλ να παίρνει έστω τον βαθμό ακόμη και στην κακή της μέρα. Πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Τρουά σε ένα παιχνίδι που πυροδοτήθηκε από τις διαιτητικές αποφάσεις. Της δόθηκε αυστηρό πέναλτι με το οποίο ισοφάρισε στο 65′ και ακύρωσε γκολ των γηπεδούχων στο 88′ ως οφσάιντ και αφού χρειάστηκε να συμβουλευτεί το VAR για 6 λεπτά ο διαιτητής! Βγάζει πάντως σταθερότητα μεσοαμυντικά, το ζήτημα είναι να δοθούν κάποιες ανάσες στους μεσοεπιθετικούς που παίζουν αδίακοπα.

«Είχαμε μια πιο ενδιαφέρουσα κυριαρχία στο δεύτερο σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο. Και όταν υποφέραμε, ο τερματοφύλακας μας δήλωσε παρών. Αλλά παραμένω απογοητευμένος από το αποτέλεσμα, δεν μου αρέσουν οι ισοπαλίες», το σχόλιο του Μπατίκλ που έχει δώσει νέα αέρα στην ομάδα του, η οποία παρότι έχει να κερδίσει τέσσερις αγώνες παραμένει στην 5η θέση της βαθμολογίας και ονειρεύεται.

Πλήρης για ένα ακόμη παιχνίδι, δείγμα της καλής δουλειάς που γίνεται ως προς την διαχείριση.

Προηγούμενο παιχνίδι: Iσοπαλία με 1-1 απέναντι στην Τρουά εκτός έδρας για το πρωτάθλημα. Ισοφάρισε με αυστηρό πέναλτι στο 65′ με τον Μανγκανί να ευστοχεί στην εκτέλεσή του.

Ανζέ Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν under 2,5 (δες το στο Pamestoixima)

*4/6 τελευταία της παιχνίδια έληξαν Χ ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είναι ζωντανή, τεράστιας σημασίας νίκη σε όλα τα επίπεδα αυτή απέναντι στην Μπρεστ με 1-2 την περασμένη εβδομάδα, πρώτη στην σεζόν. Έδωσε τέλος σε μια περίοδο που είχε αρχίσει έντονη γκρίνια από τον κόσμο και επικρατούσε ανοιχτή αμφισβήτηση προς τον Αντονετί και τους παίκτες. Μπήκε με τσαγανό και δεν φοβήθηκε, μιας και ήταν επιθετική στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Πέτυχε ξανά γκολ ο δεξιός μπακ Σαντόνζ, που αποτελεί τον πρώτο σκόρερ της σεζόν μέχρι τώρα για την ομάδα! Άνοιξε λογαριασμό και ο φορ Ντε Πρεβίλ.

«Στην κατάσταση που βρισκόμαστε, σε κάθε αγώνα χρειαζόμαστε μέγιστο αποτέλεσμα ανεξάρτητα από τις συνθήκες. Ο σύλλογός μας δεν έχει πολλά περιθώρια. Πρέπει να βρούμε μια λύση για να αντισταθμίσουμε τις απουσίες των μεγάλων παικτών», το σχόλιο του Αντονετί για τα αρκετά αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει η ομάδα του.

Τιμωρημένος ο στόπερ Κουγιατέ (7/1). Έλειψε και είναι αμφίβολος ο αριστερός μπακ Ντελέν (5/0), ενώ παραμένει απών ο μεσοεπιθετικός Εντοράμ (2/0) και ο αριστερός μπακ Καμπί.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε με 1-2 την Μπρεστ εκτός έδρας για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Ντε Πρεβίλ στο 26′, ισοφαρίστηκε με πέναλτι του Φεβρ στο 68′ αλλά πήρε την νίκη στο 73′ με τέρμα του Σεντόνζ.