* Over 2.5 τα 8/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (23/10): Καραγκιουμρούκ – Άδανα Ντεμιρσπόρ 2-0

* Δείτε ποιες είναι οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα!

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Τραμπζονσπόρ. Ο Τρεζεγκέ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 21ο λεπτό και στο 90+4’ αποβλήθηκε ο Ροντρίγκες της Ντεμιρσπόρ.

Πολύ μακριά από την περσινή ομάδα που γοήτευσε και πήρε το παρθενικό ευρωπαϊκό της εισιτήριο, το project του εκκεντρικού προέδρου Σαντσάκ καταρρέει, με τον ίδιο να δηλώνει παραίτηση μετά την ήττα στην Τραπεζούντα.

Η ομάδα του συμπλήρωσε 10 αγώνες δίχως νίκη (0-5-5), τα 7 με τον κόουτς Καραμάν (0-3-4), του οποίου το μέλλον είναι αβέβαιο. Ξεκίνησε την σεζόν με στόχο την Ευρώπη και πλέον πρέπει να προσέξει για να μην μπλέξει στην ουρά, αφού η διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη είναι στο +4.

Φτωχή η εμφάνιση της προηγούμενης Κυριακής στην Τραπεζούντα, με ράθυμη διάθεση στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο θα έπρεπε να έχει δεχθεί περισσότερα γκολ. Ούτε στο δεύτερο που οι γηπεδούχοι έκαναν διαχείριση κατάφερε να δημιουργήσει, ωστόσο παραλίγο να “κλέψει” τον πόντο στο φινάλε.

Στο αεροδρόμιο, κατά την αποχώρηση, ο Μπαλοτέλι τσακώθηκε με διοικητικό στέλεχος του συλλόγου και φαίνεται να μην υπολογίζεται. Επιπλέον, ο πολύ σημαντικός Ακμπάμπα (μέσος) ενημέρωσε ότι δεν θα ανανεώσει.

Τιμωρημένοι οι Ροντρίγκες (μέσος), Νάνι (εξτρέμ), τραυματίες οι Τοκόζ (μέσος), Αλιουί (μέσος), εκτός λίστας ο Νουρανί (εξτρέμ).

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/8 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΜΡΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Γαλατασαράι. Ο Μαρκάο (6’) άνοιξε το σκορ και ο Μέντες (84’) το διαμόρφωσε.

Ιστορική βραδιά αυτή της Πέμπτης, η ομάδα του Αρβελάτζε κατάφερε να σπάσει αήττητο σερί 31 εντός έδρας αγώνων (29-2-0) της πρωταθλήτριας για να πανηγυρίσει την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου!

Απόλυτα δίκαια, με μεστή, εξαιρετική τακτικά εμφάνιση, παρά το rotation του Γεωργιανού κόουτς. Αιφνιδίασε σε κάθετη μετάβαση για το γρήγορο 0-1 κι εν συνεχεία δεν επέτρεψε πολλές καθαρές ευκαιρίες σε ροή αγώνα. Περισσότερο απειλήθηκε σε στατικά, την έσωσαν δις τα δοκάρια, αλλά στις αντεπιθέσεις της ήταν εξίσου επικίνδυνη. Είχε τουλάχιστον δύο μεγάλες φάσεις κι άλλες τόσες προϋποθέσεις παίζοντας στο χώρο, πριν ο εξτρέμ της εκτελέσει άψογα εκτός περιοχής. Στις καθυστερήσεις είχε τετ α τετ και για 3ο γκολ!

Στο πρωτάθλημα όμως δίνει μεγάλη μάχη για την παραμονή, παρότι δεν ηττήθηκε στα τρία τελευταία παιχνίδια της (1-2-0) και σήμερα θα ψάξει το πρώτο της διπλό στην Super Lig μετά την πρεμιέρα (0-3-9).

Τιμωρημένος ο σκόρερ της Πέμπτης, Μέντες (εξτρέμ), τραυματίας από το προηγούμενο πρωταθληματικό παιχνίδι ο Ρόχντεν (μέσος), παραμένει εκτός κι ο αναλώσιμος Γκιούντερ (στόπερ).