* Over 2.5 τα 6/8 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Αντάλιασπορ στα 11 τελευταία μεταξύ τους (9-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (6-1) επί της Αντάλια Κεζεπσπόρ. Σκόρερ των γηπεδούχων οι Χόλτμαν (11’), Φαν ντε Στρέεκ (43’), Λάρσον (64’), Ασομπαλόνγκα (72’, 82’), Οζτούρκ (86’). Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου μείωσαν οι φιλοξενούμενοι και στο 63’ έμειναν με παίκτη λιγότερο.

Σε περίπατο εξελίχθηκε το τοπικό ντέρμπι για το θεσμό του Κυπέλλου, ξεκούρασε παίκτες στην χορταστική πρόκριση της Τρίτης ο κόουτς Σαχίν και το αήττητο σερί για την ομάδα της Αττάλειας πήγε στο 5-2-0.

Χορταστικό ήταν και το τελευταίο της ταξίδι στην ουδέτερη Μερσίν, όπου υπέφερε για να πάρει την ισοπαλία (3-3) από τη Χατάισπορ. Με εντυπωσιακό γυριστό προηγήθηκαν (19’) οι γηπεδούχοι, απάντησε με ακόμη πιο εντυπωσιακό γκολ η Αντάλιασπορ (34’) με βολίδα του Γεσιλγιούρτ από τα 20+ μέτρα. Μέσα από ωραία μετάβαση (57’) γύρισε το ματς ο Μπούκσα.

Ξοδεύτηκε το σάστισμα των γηπεδούχων για ένα τρίτο γκολ και η Χατάισπορ γύρισε με την σειρά της το ματς σε φάση διαρκείας από κόρνερ (62’) και με σέντρα σε γεμάτη περιοχή (72’). Ο Μπούκσα κέρδισε το πέναλτι (85’) για το τελικό σκορ, αλλά η Χατάισπορ ήταν που πίεσε για το “καρέ”, αφού η Αντάλιασπορ αναγκάστηκε να παίξει στις καθυστερήσεις δίχως κανονικό κίπερ, λόγω τραυματισμού.

Ξεκίνησε στο ματς Κυπέλλου για πρώτη φορά φέτος ο Νάλντο (στόπερ) κι αναμένεται να συνεχίσει στην αρχική 11αδα, αφού είναι ο Τοπράκ προέρχεται από τραυματισμό.  Αμφίβολος και ο  Βουράλ (αρ. μπακ), ενώ ο Λέιτε (κίπερ) θα μείνει εκτός για αρκετές εβδομάδες.

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΜΡΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Μπελεντίγιε Ντερίντσε. Με Ντρέσεβιτς (19’), αυτογκόλ (37’) και Ντουρσούν έκανε το 3-0 η Καραγκιουμρούκ και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 64’.

Με εκτεταμένο rotation παρατάχθηκε στο ματς Κυπέλλου την Τρίτη και δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα να αποκλείσει ομάδα της Γ’ κατηγορίας, πετυχαίνοντας 3η διαδοχική εντός έδρας νίκη, σκοράροντας σε όλες από 3 γκολ!

Πειστική η νίκη της και την προηγούμενη Παρασκευή στο μίνι ντέρμπι με την Ιστανμπούλσπορ (3-0). Είχε την επιθετική πρωτοβουλία, χωρίς καθαρές ευκαιρίες μέχρι το γκολ φάουλ (45’) του σπεσιαλίστα Εϊσερίκ. Επέστρεψε με ακμαίο ηθικό από την ανάπαυλα, έχασε μεγάλη ευκαιρία πριν το 2-0 του Μέντες (49’) σε αντεπίθεση μετά από κλέψιμο στο κέντρο. Σε παρόμοιο transition πέτυχε το τρίτο γκολ ο Κελές (53’) για να “τελειώσει” από νωρίς το ματς.

Περισσεύει η αισιοδοξία πλέον στον σύλλογο, διοικητικά στελέχη έβαλαν στόχο την πρώτη 10αδα της λίγκας.

Άδειασε το ιατρικό δελτίο για το ταξίδι στα νότια παράλια, μοναδική καταγεγραμμένη απουσία ο βασικός στόπερ Ντρέσεβιτς που συμπλήρωσε κάρτες.