*10η αγωνιστική των πλέι οφ (τελευταία).

*Αδιάφορη βαθμολογικά η Ανόρθωση. Καλύτερο αποτέλεσμα από την Πάφο θέλει ο Άρης Λεμεσού, έτσι ώστε να τερματίσει στην τέταρτη θέση, που ενδεχομένως να δώσει ευρωπαϊκό εισιτήριο.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Αήττητος ο Άρης Λεμεσού στα επτά τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Ανόρθωση, έχοντας επικρατήσει στα 6/7.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδι ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Ανόρθωση – Άρης Λεμεσού 2-3, Άρης Λεμεσού – Ανόρθωση 2-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Άρης Λεμεσού – Ανόρθωση 1-1

✅ Δείτε εδώ όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι για στοιχημα ✅

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την ΑΕΚ Λάρνακας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 15ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις με τον Μακούν.

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι στα πλέι οφ, η Ανόρθωση δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης. Πιο συγκεκριμένα, για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Οκκά φιλοξενήθηκε από την ΑΕΚ Λάρνακας, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

Παρατάχθηκε με ενδεκάδα ανάγκης, δεδομένων και των προβλημάτων που αντιμετωπίζει και όπως ήταν φυσικό τα βρήκε σκούρα. Βρέθηκε από νωρίς στο κυνήγι του σκορ, ενώ μέχρι και την ανάπαυλα δεν υπήρχε κάτι άλλο το αξιοσημείωτο. Είχε περισσότερο το ρόλο του θεατή και στο δεύτερο ημίχρονο, άντεξε στην όποια πίεση δέχθηκε και κόντρα στη ροή έσωσε το βαθμό με ένα υπέροχο τέρμα στις καθυστερήσεις του ματς.

Αυτός ήταν και ο πρώτος της βαθμός, μετά τις δυο ήττες που προηγήθηκαν από Ομόνοια (0-2 εντός) και Πάφο (5-1 εκτός). Έχοντας συγκεντρώσει 53 συνολικά, παραμένει στην έκτη και τελευταία θέση των πλέι οφ, χωρίς να έχει κάποιο ιδιαίτερο κίνητρο σε αυτή την τελευταία στροφή. Απέσπασε ένα βαθμό στα τέσσερα τελευταία εντός της (0-1-3), στα τρία εκ των οποία παρέμεινε “άσφαιρη”.

Ολοκληρώνει μια αρκετά προβληματική σεζόν για την ίδια, ούσα πλέον υπό νέο διοικητικό καθεστώς και με παίκτες και προπονητικό επιτελείο να πληρώνονται και πάλι, μετά από καιρό.

Ανόρθωση Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Πάφο, για το πρωτάθλημα. Αν και προηγήθηκε με τον Μοντνόρ στο 25′, ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα είναι εδώ και έξι αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα ο Άρης Λεμεσού. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξέι Σπιλέφσκι υποδέχθηκε την Πάφο, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

Αρκετά ισορροπημένο το μεταξύ τους παιχνίδι, οπότε και το τελικό αποτέλεσμα θεωρείται δίκαιο. Αν και ήταν αυτή που προηγήθηκε στα μέσα του ημιχρόνου, δεν κατάφερε να το κρατήσει για πολύ, καθώς ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση. Ευκαιρίες εκατέρωθεν στην πορεία, καμία όμως δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Πρώτος βαθμός μετά από τις τρεις σερί ήττες από Ομόνοια (3-0 εκτός), ΑΕΚ Λάρνακας (0-1 εντός) και ΑΠΟΕΛ (2-0 εκτός). Βρίσκεται στην τέταρτη θέση, την οποία και προσπαθεί να εξασφαλίσει τώρα, καθώς σε περίπτωση που η Ομόνοια κατακτήσει το κύπελλο, θα χαρίσει ευρωπαϊκό εισιτήριο. Απέσπασε ένα βαθμό στις πέντε τελευταίες εξόδους της (0-1-4), στις οποίες σκόραρε μια φορά.

Κάτοικος Λεμεσού θα παραμείνει και τη νέα σεζόν ο Ρώσος φορ Κοκόριν, που υπέγραψε νέο μονοετές συμβόλαιο με τον Άρη. Υπολογίζονται και πάλι οι Σανέ και Μπένγκτσον, που εξέτισαν την τιμωρία τους.