*No Goal και Under 2.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Πο – Αμιάν 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΜΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Ανζέ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 34ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Σουιάρ (59′), Κάρολ (68′) και Μαφουτά (90’+6).

Μετά από έξι παιχνίδια και με απολογισμό πέντε ισοπαλίες και μια ήττα, η Αμιάν πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ομάρ Νταφ φιλοξενήθηκε από την Ανζέ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-3. Παρότι βρέθηκε πίσω σε ένα αρκετά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, μετά την ανάπαυλα είχε τον πλήρη έλεγχο και κατάφερε να κάνει την ανατροπή.

Βρίσκεται έτσι στο -1 από τα πλέι οφ ανόδου, εννέα στροφές πριν το φινάλε, οπότε και καλείται τώρα να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες. Ποντάρει στο αήττητο των επτά εντός έδρας αγώνων, παρότι επικράτησε δυο φορές σε αυτούς. Συμπλήρωσε κάρτες ο αμυντικός μέσος Φρανκ Μπογιά και θα εκτίσει τιμωρία.

Αμιάν Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Κονκαρνό, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 53′ με το πέναλτι του Σαϊβέ, για να βρει και δεύτερο τέρμα στο 74′ με τον Μπεγκραουί.

Επιστροφή στις επιτυχίες και για την Πο, στις δικές της υποχρεώσεις. Πιο συγκεκριμένα, την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολά Ουσέ υποδέχθηκε την Κονκαρνό, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αν και το μεταξύ τους είχε αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στις προσπάθειες της, σκοράροντας δις στο δεύτερο ημίχρονο.

Έβγαλε έτσι αντίδραση μετά και τις δυο ήττες που προηγήθηκαν από Καέν (2-3 εντός) και Ντανκέρκ (1-0 εκτός), οπότε και είναι στο -1 από την αποψινή της αντίπαλο, συνεχίζοντας την προσπάθεια για πιθανή συμμετοχή στα πλέι οφ. Πανηγύρισε ένα διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της (1-3-2).