* Αήττητη η Σεντράλ Κόρδοβα στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους (2-2-0)

* Στο Κόπα ντε λα Λίγκα (27/02): Αλντοσίβι – Σεντράλ Κόρδοβα 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Άρσεναλ Σαραντί. Ο Μασάδο άνοιξε το σκορ στο 24’, ο Λομόνακο έκανε το 2-0 στο 31’ με πέναλτι. Ο Ινίγκες της Αλντοσίβι αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του ημίχρονου και ο Κρούπσκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 64’.

Φαίνεται να έχει παραδώσει πνεύμα η “τιμπουρόν”, ο υποβιβασμός μοιάζει αναπόφευκτος, μόνο μαθηματικά ελπίζει πλέον μετά τις τέσσερις διαδοχικές ήττες μέσα στον Σεπτέμβριο.

Η νέα εύκολη εκτός έδρας ήττα, που συνδυάστηκε από νέα κακή εμφάνιση, ειδικά στο αμυντικό κομμάτι, έφερε και την αναμενόμενη απόλυση του κόουτς Σομόσα, ο οποίος απέτυχε παταγωδώς και σε δεύτερη ομάδα μέσα στο 2022. Αναλαμβάνει πλέον ο υπηρεσιακός Βιγιάρ, ο οποίος αναμένεται να βγάλει και το υπόλοιπο της σεζόν.

Τιμωρημένος ο στόπερ Ινίγκες, παραμένει εκτός ο ποιοτικότερος φορ της και αρχισκόρερ της για το 2022 Καουτερούτσιο.

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της

* Δέχθηκε γκολ στα 10/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΡΔΟΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Χιμνάσια Λα Πλάτα. Στις καθυστερήσεις σκόραρε ο Τόρες το καθοριστικό γκολ.

Αγκαλιά με την παραμονή στη μεγάλη κατηγορία η Σεντράλ Κόρδοβα, η οποία αξιοποιεί με τρομερή συνέπεια την έδρα της από τότε που ανέλαβε ο Μπάλμπο.

Τη Δεύτερη λύγισε στο Σαντιάγο ντελ Εστέρο και τη Χιμνάσια, η οποία παίζει ακόμα και για τον τίτλο. Με οριακό, δραματικό τρόπο, αλλά τα κατάφερε μετά το πολύ πιο άνετο 3-0 επί της Γοδόι Κρους και με μία τρίτη σερί νίκη σήμερα μπορεί να χαλαρώσει για την τελική ευθεία της σεζόν.

Επιστρέφουν οι Λίμα (αμυντικός) και Σοράιρε (χαφ). Στην αποστολή της Παραγουάης ο δεξιός μπακ Ραμίρες, παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ριάνιο (φορ) και Λάμπα (χαφ).