Φάση των “32”

*Αγώνας νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Μετρούν 2/3 αναμετρήσεις με γκολ εκατέρωθεν στην ιστορία τους, ανεξαρτήτως έδρας, όλες για το θεσμό του Κόπα ντελ Ρέι.

*Πριν από περίπου έναν χρόνο η Αλκογιάνο επικράτησε στην παράταση της Ρεάλ με σκορ 2-1, στο ίδιο γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΑΛΚΟΓΙΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Η Αλκογιάνο είναι ομάδα που συμμετέχει στο πρωτάθλημα της τρίτης κατηγορίας του ισπανικού ποδοσφαίρου. Μπορεί να μην έχει καταφέρει να ανέβει σε παραπάνω κατηγορία τελευταία, όμως δεν είναι άγνωστη στο ευρύ κοινό αφού έχει πετύχει σημαντικές εκπλήξεις στο θεσμό του Κόπα ντελ Ρέι. Μια εξ αυτών, πέρυσι, εναντίον της Ρεάλ Μαδρίτης του Ζινεντίν Ζιντάν, την οποία νίκησε με σκορ 2-1 στο γήπεδό της. Φέτος, έχει ήδη αποκλείσει μία ομάδα της Λα Λίγκα, τη Λεβάντε, στη διαδικασία των πέναλτι, έπειτα από το 3-3 της κανονικής διάρκειας. Η Αλκογιάνο προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με αντίπαλο τη Λινένσε (1-0) για το πρωτάθλημα και παραμένει στο μέσο της κατάταξης, στο -4 από τα πλέι οφ ανόδου. Είναι εκτός ο τιμωρημένος αμυντικός Άνχελ Λόπεθ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας, από τη Λινένσε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Στο 72’ ο Κουλιμπαλί σκόραρε το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι και έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Αλκογιάνο Στατιστικά

*5/6 ματς με N/G (δες το στο pame stoixima live)

*4/6 αναμετρήσεις τελευταία είχαν under 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 5/9 παιχνίδια ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Η Ρεάλ Μαδρίτης ολοκλήρωσε το 2021 στην κορυφή της βαθμολογίας της Λα Λίγκα και είναι για την ώρα το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Όμως, άρχισε με ήττα στο μίνι ντέρμπι της Μαδρίτης, από τη Χετάφε (1-0) και έφερε γκρίνια για την εικόνα που παρουσίασε ως σύνολο. Μετρά τρεις νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε αναμετρήσεις τελευταία, ενώ ηττήθηκε έπειτα από 15 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Έχει απόσταση οκτώ πόντων από τη δεύτερη Σεβίλλη, αλλά μετρά και ένα παιχνίδι περισσότερο. Το τελευταίο διάστημα ταλαιπωρήθηκε αρκετά, όπως οι περισσότερες ομάδες της κατηγορίας, από τον ιό Covid-19, έχει απουσίες ενόψει της αναμέτρησης με την Αλκογιάνο. Είναι εκτός οι Γιόβιτς και Βινίσιους όπως επίσης οι Καρβαχάλ, Μόντριτς, Μπενζεμά, Κουρτουά, Μεντί.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας, από τη Χετάφε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 9’ ο Ουνάλ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μιλιτάο και σκόραρε για τους γηπεδούχους. Στη συνέχεια η Ρεάλ είχε τρεις κλασικές ευκαιρίες, η μία το δοκάρι του Μόντριτς. Με έντεκα παίκτες πίσω από τη μπάλα η Χετάφε, κράτησε το νικηφόρο αποτέλεσμα.