*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 2/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Κόλο Κόλο-Αλιάνζα Λίμα 0-0.

ΑΛΙΑΝΖΑ ΛΙΜΑ (ΠΕΡΟΥ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σπορ Χουανκάγιο, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπάρκος στο 70’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο ίδιος με πέναλτι στο 80’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για την Αλιάνζα Λίμα. Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, αλλά και χωρίς να πιέσει ιδιαίτερα, κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Σπορ Χουανκάγιο με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναγκασμένη να τα παίξει όλα για όλα προκειμένου να πάρει το τρίποντο είναι σήμερα, καθώς σε περίπτωση διαφορετικού αποτελέσματος οι πιθανότητες για πρόκριση θα είναι μηδαμινές. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, προέρχεται από θετικά αποτελέσματα και έχει το πλεονέκτημα έδρας, έχοντας αφήσει εξαιρετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής σε αυτή. Παραμένει αήττητη εδώ και έξι αναμετρήσεις, σε όλες τις διοργανώσεις (4-2-0), έχοντας σκοράρει 11 γκολ, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της μόλις 2 φορές.

Αλιάνζα Λίμα Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Αουντάξ Ιταλιάνο με σκορ 1-4, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τζιλ στο 12’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Πιζάρο στο 20’. Το 1-2 πέτυχε ο Ρίος στο 22’ και το 1-3 ο Πιζάρο στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζαβάλα στο 90+5’.

Εξαιρετική εμφάνιση και εμφατική νίκη για την Κόλο Κόλο. Μπήκε δυνατά επιβάλλοντας το ρυθμό της και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ρυθμός μειώθηκε, όμως σκόραρε και πάλι στις καθυστερήσεις του ματς.

Μια παρόμοια εμφάνιση με αυτή του πρωταθλήματος θέλει ιδανικά να πραγματοποιήσει σήμερα, προκειμένου να φύγει με νικηφόρο αποτέλεσμα από την έδρα της μαχητικής Αλιάνζα Λίμα. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, παρ’ όλα αυτά αποτελεί μόνιμα κίνδυνο για κάθε άμυνα, αφού συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι προς το παρόν στα μετόπισθεν, καθώς είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Στο -1 από τη 2η Σέρο Πορτένιο και στο -4 από την πρωτοπόρο Φλουμινένσε βρίσκεται αυτή τη στιγμή, γνωρίζοντας πως μια ενδεχόμενη ήττα θα τη φέρει σε τρομερά δυσμενή θέση σε ότι αφορά την πρόκριση.