* Αήττητη η Γρανάδα στα 4 τελευταία, κέρδισε τα 3.

* G/G τα 6 τελευταία μεταξύ τους, τα 5 με over 2,5.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΑΛΑΒΕΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε 2-1 από την Μπαρτσελόνα εκτός με ανατροπή. Προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό με τον Ομορόντιον, της το γύρισαν οι Καταλανοί στην επανάληψη με δύο γκολ του Λεβαντόφσκι (53’, 78’ πεν.).

Ευθύνεται αρκετά για την ήττα, μοιραίος ο Ομορόντιον που σπατάλησε σημαντικές ευκαιρίες, όσο η Μπαρτσελόνα ήταν σε… ύπνωση. Ατυχώς για εκείνη, η “Μπάρτσα” ανέβασε λίγο στροφές στην επανάληψη και χωρίς να είναι πολύ καλύτερη, έκανε την ανατροπή, με τους Αστουριάνους να μην έχουν τρόπο αντίδρασης.

Ήθελε κάτι από το ματς ο Γκαρθία Πλάθα, έτσι όπως εξελίχθηκε, αλλά από την άλλη έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του για την εμφάνιση μετά από ένα τέτοιο αποτέλεσμα. Παρ’ όλο που ακολούθησε η διακοπή, ο κόουτς περιμένει να πάρει ηθικό η ομάδα από τον τρόπο που στάθηκε κόντρα σε ένα μέγεθος σαν την Μπαρτσελόνα, το οποίο θα τη βοηθήσει να κάνει νίκες σε ματς όπως αυτό με τη Γρανάδα.

Ο κόουτς προειδοποίησε και δημοσίως τους παίκτες του για το τι να περιμένουν από το παιχνίδι. “Η Γρανάδα είναι ομάδα που παίζει καλά στις αντεπιθέσεις και ξέρει να σκοράρει” ανέφερε. Ωστόσο πρόσθεσε πως η δική του ομάδα είναι αποφασισμένη και έχει ανάγκη τους τρεις βαθμούς.

Θετικά νέα από το απουσιολόγιο, σβήστηκε το όνομα του χαφ Μπεναβίδες, ο οποίος είναι πλέον έτοιμος να αγωνιστεί. Προβληματίζει τον Γκαρθία Πλάθα το γεγονός ότι πρόλαβε να κάνει μόνο μία προπόνηση μετά την επιστροφή των διεθνών.

Αλαβές Στατιστικά

* Σε 4/5 τελευταία σε πρωτάθλημα και κύπελλο πέτυχε πρώτη γκολ.

* Στα 5 τελευταία στο πρωτάθλημα μετράει 4 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΡΑΝΑΔΑ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη εντός με τη Χετάφε εντός (1-1). Δέχτηκε πρώτη γκολ από τον Μπόρχα Μαγιοράλ (2’), ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Βιγιάρ (45’+4).

Ούτε αυτή τη φορά δεν κατάφερε να κερδίσει μια ομάδα με την οποία έχει τον ίδιο στόχο, την παραμονή στην κατηγορία. Δίκαιο το αποτέλεσμα, μοιρασμένες οι ευκαιρίες, έψαξε περισσότερο τη νίκη, αλλά αυτό δεν της απέφερε απολύτως τίποτα.

Χωρίς νίκη από το Σεπτέμβριο και μετά στο πρωτάθλημα, πήρε μια στο κύπελλο πριν από λίγες εβδομάδες, αλλά αντίπαλος ήταν μια ομάδα που αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία. Σημαντικό το πρόβλημα, και ψυχολογικό, και αγωνιστικό, κάνει τον Πάκο Λόπεθ να μην αισθάνεται άνετα στη θέση του και να εξακολουθεί να εξαρτάται από τα αποτελέσματα που θα φέρει.

Πάει με προβλήματα στη Βιτόρια αλλά ο Λόπεθ ήταν ξεκάθαρος στις τελευταίες του δηλώσεις. “Το σημαντικό είναι να βρεθούμε στο ανώτερο επίπεδο, αν τα δώσουμε όλα μπορούμε να πάρουμε τη νίκη, την οποία θέλουμε πολύ” τόνισε ο κόουτς που νιώθει την πίεση να φέρει ένα τρίποντο.

Τιμωρημένος ο πολύτιμος εξτρέμ Θαραγόθα.