*Στον πρώτο γύρο: -Αλ Φάιχα – Αλ Ραέντ 0-0

*5/7 under 2,5 μαζί με N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Δείτε όλα τα προγνωστικά στοιχήματος της ημέρας

ΑΛ ΡΑΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Ραέντ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Αλ Ριάντ, αν και προηγήθηκε με τον Ελ Μπερκαουί στο 38’, με την αντίπαλο της να ισοφαρίζει με τον Μουσόνα στο 82ο λεπτό.

Η Αλ Ραέντ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Αλ Ριάντ, χάρη σε ένα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και ενώ έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι και να οδεύει προς μία μεγάλη νίκη.

Ενώ έκλεισε το πρώτο κομμάτι της σεζόν με δύο σερί νίκες, δεν έχει κερδίσει στα δύο παιχνίδια μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος. Πάντως στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Συνεχίζει να παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού, έστω και στο +2 από αυτήν.

Αλ Ραέντ Στατιστικά

*8/10 over 2,5 εντός έδρας

*6/10 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΑΛ ΦΑΪΧΑ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Φάιχα κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Άμπχα, παρόλο που έπαιξε με παίκτη λιγότερο από το τέταρτο λεπτό! Βρέθηκε πίσω στο σκορ από πέναλτι του Κριτσόβιακ στο 29’, αλλά ισοφάρισε με τον Σαμπίρι στο 45’, πριν πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Σακάλα (70’, 89’). Αλλά δέχθηκε ένα γκολ από τον Αμπντού στο 90’.

Η Αλ Φάιχα κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Άμπχα, ένα αποτέλεσμα που αποκτά ξεχωριστή σημασία, δεδομένο πως έπαιζε με παίκτη λιγότερο από πολύ νωρίς στο παιχνίδι.

Μπορεί να αποκλείστηκε στο Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας, αλλά στο πρωτάθλημα, μετά την επανέναρξη του, έχει πάρει δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες, κάτι που της έχει δώσει μία μικρή απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στπ +7.

Ταυτόχρονα η άμυνα της διανύει τις χειρότερες μέρες της! Συγκεκριμένα πριν από τις τελευταίες αγωνιστικές είχε δεχθεί συνολικά 14 γκολ σε 14 παιχνίδια, ενώ στις εφτά τελευταίες έχει δεχθεί 20 τέρματα!