*Στον πρώτο γύρο: Αλ Ταβόν – Αλ Γουέχντα 2-0

*6/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Δείτε όλα τα προγνωστικά στοιχήματος της ημέρας

ΑΛ ΓΟΥΕΧΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Γουέχντα έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Αλ Ιτιχάντ, αν και προηγήθηκε με τον Ιγκάλο στο 35ο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Χαμέντ – Αλλάχ στο 84’, πριν δεχθεί το δεύτερο καθοριστικό τέρμα από τον ίδιο παίκτη στο 90’.

Η Αλ Γουέχντα ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Αλ Ιτιχάντ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία νίκης, καθώς ήταν μπροστά ως το τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Επιστρέφει στην έδρα της, εκεί που είναι αήττητη εδώ και τέσσερις αγώνες, με μία ισοπαλία στον πιο πρόσφατο, έπειτα από τρεις σερί νίκες. Αλλά συνολικά δεν έχει νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις, με δύο ήττες και μία ισοπαλία.

Γενικά, η ομάδα του Γιώργου Δώνη αξίζει τα εύσημα, καθώς παλεύει αρκετά, έστω και αν δείχνει να βρίσκεται ένα επίπεδο κάτω από τις μεγάλες ομάδες της χώρας, χωρίς να απέχει αρκετά από τις υπόλοιπες. Το δείχνει και η μέτρια βαθμολογική της θέση.

Αλ Γουέχντα Στατιστικά

*8/11 over 2,5 εντός έδρας

*8/11 N/G εντός έδρας

ΑΛ ΤΑΒΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Ταβόν κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Αλ Ακχντούντ, σκοράροντας δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Μπάροου (7’), Άνταμ (10’). Μείωσε για την αντίπαλο της ο Αλ Ρουμπάι στο 53’, πριν πετύχει τρίτο τέρμα με τον Αλ Κουγουακίμπι στο 86’.

Η Αλ Ταβόν κέρδισε με 3-1 εντός έδρας την Αλ Ακχντούντ, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τρεις αγώνες, αν και παραμένει αήττητη μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, καθώς έφερε ισοπαλία στην προηγούμενη της αναμέτρηση.

Επίσης δεν χάνει στους δύο τελευταίους αγώνες μακριά από την έδρα της, ενώ δεν έχει ήττα στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια πρωταθλήματος εκτός έδρας!

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην τέταρτη θέση του, στο -5 από την τρίτη που οδηγεί σε κάποια διασυλλογική διοργάνωση.

Όλα αυτά χωρίς να έχει κάνει κάποια τρανταχτή μεταγραφική κίνηση, με τον Βραζιλιάνο Πέρικλες Τσαμούκα στον πάγκο, έχοντας κυρίως Βραζιλιάνους παίκτες στο ρόστερ της ως “ξένη δύναμη”.